Čeština

 English

Obec Sloupno

Obecní úřad Sloupno
503 53 Sloupno 47
Tel.: 495 493 647
E-mail: obec@sloupno.cz

Právě je

 

 Přihlásit do emailu

 Nový e-mail

RSS Feed

Přidat RSS na Seznam

Diskuze

Do této diskuze můžete vkládat své příspěvky, které se týkají veškerého dění v obci. Napište co se Vám nelíbí, co se Vám líbí nebo s čím byste chtěli poraditNOVY PRISPEVEK

310 prispevku
Collapse Icon Radka 21. Čer. 2021 v 17.16

Můžu se zeptat proc se u hlavní silnice neseká?Takový pekny chodníky a trava vysoká.

 
Collapse Icon Ellen 2. Dub. 2021 v 16.25

Dobrý den, chci se zeptat na placeni popelnice. Nemůžeme ji zaplatit osobně , nařízení vlády o okresech. Je možné ji zaplatit převodem a pokud ano jakou částku a č. Účtu . Děkuji za odpověď

Collapse Icon Roman J. 7. Dub. 2021 v 15.07

Číslo účtu a částka je v ceníku úhrad.

 
 
Collapse Icon Radka 31. Bře. 2021 v 20.53

Ahoj jeste bych se chtela zeptat zda se nase obec připojí do akce Uklidme Česko?Dekuji za odpoved.

 
Collapse Icon Radka 24. Bře. 2021 v 9.02

Chtela bych se zeptat jestli se bude neco sázet u hlavni silnice kde byli vykaceny stromy nebo to takhle zustane?Nepůsobí to moc pekne.Díky.

Collapse Icon Karel Půš 24. Bře. 2021 v 18.03

Ahoj Radko i ostatní, kdož se ptáte na záhony u hlavní.
Ano, výsadba je v plánu, dokonce již zpracovaném, má ale kromě covidu pár dalších háčků:
a) chybí přemístění osvětlovacích těles a uložení kabelu právě do záhonů,
b) chybí podvrty pod komunikacemi pro kabely,
c) je avizována oprava silnice a s tím související výměna obrub směrem do silnice
Takže letos asi bohužel skončíme tak maximálně u vysetí trávy.

 
 
Collapse Icon Karel 17. Pro. 2020 v 11.34

Hezký předvánoční čas všem,
bohužel můj příspěvek na rozdíl od úvodního pozdravu pozitivní není, neboť mne vede hluboká nasranost. Žijí totiž mezi námi jedinci, hovada, kterým je slovo slušnost, pořádek či pravidla naprosto cizí. Začíná to pohazováním odpadků kdekoliv je napadne, nechutným bordelem kolem sběrného místa, ničením veřejného mobiliáře (lavičky, mapy, koše) a končí vykrádáním hřbitova, likvidací výstavky dýní u zvoničky a zřejmě včera úmyslným vytržením čerstvé zasazeného a oploceného stromku na hřišti. Rozhodl jsem se proto vyhlásit osobní válku těmto darebákům a vzkazuji jim, že každé další chování osobně potrestám co nejpřísněji, kdybych měl založit hlídky domobrany a sám po večerech a nocích kontrolovat obec (mimochodem už tak činím). Vás ostatní, slušné a poctivé Sloupeňáky prosím, nebuďte lhostejní, sledujte, co se kolem děje a neváhejte podobná darebáctví včetně viníků označit. Vše dobré popřeji příště. K.

 
Collapse Icon Hana.H. 9. Pro. 2020 v 11.32

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci letošního Mikuláše. Bylo to originální a potřebné
v této náročné době…krása!

 
Collapse Icon Jiri Vantura 1. Zář. 2020 v 18.59

Dřevěný křiz je vyroben nový ,je z dubu oplechovaný mědi oplechovani zhotovila Sloupenska firma Cidlina jako sponzorsky dar v ceně 4200 kč.Křiz jsem zhotovil doma a mam ho jiz asi 10 let doma schovaný před deštěm.Křiz je velky jako ten co tam stoji nyni.Rozhodl jsem se udělat nový v té době,kdy sestavěla nova zvonice na kterou jsem finančně nepřispěl.Proto jsem zhotovil křiz který věnuji obci,kdyz o něj projevi zajem. Jiři Vantura 1.9.2020

 
Collapse Icon Martin Kofránek 22. Srp. 2020 v 12.50

Vážení spoluobčané,
v pátek 28.srpna 2020 proběhne na našem sportovním areálu tradiční zakončení léta (End of Summer). Vystoupí známá skupina UDG, dále chlumecká kapela Alchymie a doplní je parta z Poděbrad - Sendwitch. Všichni jste srdečně zváni a zároveň se předem omlouváme za případný hluk.
Děkujeme za pochopení a budeme se na vás těšit.
Martin Kofránek

 
Collapse Icon Jiri Vantura 18. Srp. 2020 v 14.36

Chodnik u hlavni silnice je pěkný ještě by to chtělo dorovnat teren k hlavni silnici,protoze tohle by se tezko sekalo.Cele bych to zadal ok zahradam v novem Bydove.oni by si s tim urcite poradili a krasne by to zatravnili popripade necim osadili.

 
Collapse Icon Pan Jeník 11. Led. 2020 v 18.11

Dobrý večer,
mohl bych vás poprosit o ohleduplnost při topení v rodinných domech? Každý večer při setmění jde cítit nedýchatelný kouř z komínů. Jsou cítit plasty, především lakované dřevo….. Žijí tu mezi vámi lidé, kterým to způsobuje zdravotní problémy. Prosím a děkuji za zlepšení situace.

 
Collapse Icon Honzík 25. Zář. 2019 v 5.28

Haló lidi ze sloupna, udělejte brigádu a vyčistěte cestu a břeh kolem cidliny. Tam jsou pytle s odpadky a dokonce i mísa od WC. Vyvazejte ten bordel do sběrného dvora u dydzova. Děkuji i děti země

 
Collapse Icon Martin Kofránek 29. Srp. 2019 v 15.11

Vážení spoluobčané,
již tuto sobotu 31. srpna proběhne na našem sportovním areálu tradiční zakončení léta (End of Summer). Vystoupí chlumecká kapela Alchymie, dále Civilní Obrana a Vypuštěné koupaliště. Všichni jste srdečně zváni a zároveň se předem omlouváme za případný hluk.
Děkujeme za pochopení a budeme se na vás těšit.
Martin Kofránek

Collapse Icon Honzík 25. Zář. 2019 v 5.31

Pozor!!! Ožralové ve sněmovně zakázali toleranci alkoholu v krvi. Takže se očekává velký zátah na tyto akce.

 
 
Collapse Icon Bydžovsky J 21. Pro. 2018 v 20.11

Atobusova zastavka u 4 dámskych prirození Slopno krasné hlavně pro děti jezdim okolo z Bydžova do zaměstnéní a nechápu proč to tam pořád je.

 
Collapse Icon Martin Kofránek 20. Srp. 2018 v 15.10

Vážení spoluobčané,
chtěli bychom vás co nejsrdečněji pozvat na tradiční zakončení prázdnin na našem sportovním areálu za školkou, které se uskuteční 25.srpna od 19:00.
Vystoupí zde několik kapel, na grilu budou připraveny klobásky a steaky, na čepu naražené vychlazené pivečko, příjemná a přátelská atmosféra po celý večer zajištěna.
Budeme se na vás moc těšit.

 
Collapse Icon Daniel 18. Srp. 2018 v 9.11

dobrý den ve spolek,my máme zákaz si zalít zahrádku pomocí čerpadýlka z cidliny a pan vobořil tam má ponorné čerpadlo u břehu léta a kropí a kropí vodu na pískovou plochu co je drezura koní jak venku tak pod střechou jízdárny!to má jako nějakou vyjímku nebo je to jen bezmocnost ho nějak postihnout a zakázat to.by měl platit stejný metr pro všechny přeci.to čerpadlo je za tou haldou hlíny z druhé strany cidliny.trubka je léta zakopána aby to nikdo neviděl a vypadalo to,že kropí vodou užitkovou za peníze!!!!

 
Collapse Icon Drtikol 13. Srp. 2018 v 15.50

Nevím proč bych chodil na schůze a dělal tam ze sebe koš na plivání ,když vidím tu slizkou arogantní odpověd/reakci/ vyčerpaného abstinenta.Starý člověk už to nějak všechno hodí za hlavu a nějak to přežije,ale horší je to s mladými,těm je to všechno úplně u prdele,nejsou k tomu ani vedení a ani necítí to co se kolem děje a jak by to mělo vypadat!

Collapse Icon Eva Benešová 12. Zář. 2018 v 13.37

Jestliže neumíte své názory kdekoliv obhájit, pak věřím, že se jako ten koš na plivání opravdu cítíte. Odpověď starosty není arogantní natož slizká, jen zřejmě nechce ztrácet čas s anonymem. Protože mladým je všechno jedno u …., tak je to “zásluha” starosty? Řešením by pro Vás asi bylo sestavit kandidátku (pro příští volby, letos jste to již prošvihl) a do programu si dát výchovu mládeže s cílem, jak by to v obci mělo vypadat ( i když já se osobně domnívám, že vychovávat má rodina, nikoliv starosta se ZO.). Uvidíme, jestli potom budete mít čas na takové “podružné” věci, jako je třeba shánění peněz na investice atd. a jestli Vaše činnost bude vypadat dle představ ostatních občanů obce.

Collapse Icon občan Sloupna a jeho sousedé. 17. Zář. 2018 v 21.54

Pani Benesova, nekolikrat jsme upozornovali na nedostatky v obci, ale stejne se neodstranily,takze obcan je asi o moc mene nez zastupitel anema co rikat do mysleni zasupitelu,Jsme jenom vysiraci a nemame pravdu ono delat ulice a chodniky to jesice hezke,ale to neni vsechno co by obec potrebovala.Jepotreba naslouchat dobrycm pripominkam obcanu. A potom si nebudeme stezovat na praci zastupitelu.

Collapse Icon Eva Benešová 26. Zář. 2018 v 15.12

Já o voze a vy o koze. Na nedostatky upozorňovat můžete, ostatně to umí v tomto státě kdekdo, ale, jak jsem napsala, je to vše o penězích. Pokud se obci zadaří a dostane z nějakého programu peníze, nejenže obec se musí podílet určitým procentem finančních prostředků na této investici, ale hlavně jsou ty peníze účelově vázány. Takže třeba zrovna vaše obec získala dotaci na ulici a chodníky, a tak nemůže použít tyto peníze na vaše “priority”. Vás neuspokojila odpověď starosty, mě neuspokojila vaše reakce. Když nejsem spokojen s prací ZO, tak kandiduji do ZO, proč jste to neudělal? Zřejmě proto, že je pohodlnější bušit u compu do klávesnice a anonymně kritizovat. Tak si říkám, kolikrát jste “zavítal” na zasedání ZO. Řekla bych, když se schováváte za anonym, že nikdy.

 
 
 
 
Collapse Icon občan Sloupna a jeho sousedé. 5. Srp. 2018 v 22.09

oDPOVĚD PANE STAROSTO NAS VUBEC NEUSPOKOJILA,PROTOZE NENI KONKRETNI K VECEM, KTERÉ JSOU OPRAVDU DULEZITE, ALE RIKAT PRAVD, protoze by jsmeU ZASTUPITELUM Asi neniprijemne a proc vysirka protoze chceme neco zlepsit pro vsechnyco tady bydlime.. Spatna odpoved a na schuzi nema cenu jit ,protoze by jsme jenom vysirali.Pravdu tezko snasite,tak hodne stesti u voleb ,ktere mate jiz predem jasne ,takze zase ubohost.

Collapse Icon Eva Benešová 12. Zář. 2018 v 13.00

Ani se nedivím, že Vás odpověď p. starosty neuspokojila. P. starosta totiž není povinen odpovídat anonymům a ztrácet s nimi čas. Zřejmě jste z těch “hrdinů”, kteří nemají odvahu zajít pro informace, a nakonec i s kritikou práce zastupitelů na jednání ZO a “řeší” problémy obce anonymně na diskusi. A hlavně protože jste s gramatikou a vůbec s písemným projevem na štíru, bylo by přece jen jednodušší na jednání ZO zajít osobně, vzhledem k tomu, že ve slovním projevu se nepoznají hrubé chyby. A nakonec se Vám třeba povede i navrhnout řešení problémů, které jste popsal, dobře placeným zastupitelům. Třeba byste věděl, kde a jak sehnat peníze, protože veškeré dění v obci záleží na penězích. Když jsou peníze, není problémem nic. Co takhle juknout na rozpočet obce a co RUD? Jen bych chtěla vědět, jak se Vám před volbami podařilo zjistit, že p. starosta “to má jasné” a proč ubohost?

 
 
Collapse Icon Karel Půš 3. Srp. 2018 v 6.51

Vážení anonymní přispěvatelé,
ač nerad, po delší době jsem nucen reagovat na Vaše poznámky, protože jsem zaregistroval výzvu k odpovědi určenou dobře placeným zastupitelům. Je zřejmě znát, že se blíží volby.
Bohužel jste ani po letech nepochopili, že diskuse na webu obce neslouží ke komunikaci s úřadem, ale ke komunikaci mezi občany. Já, ani nikdo z kolegů zastupitelů nebudeme řešit Vaše podněty formou nesmyslné výměny názorů na webu s někým, koho ani neznáme. Nicméně všechny podněty (dokonce i ty anonymní !) jsou projednány buď na poradě zastupitelů, která probíhá téměř každý čtvrtek, nebo přímo na zasedání zastupitelstva.
To bys tam ale ty darebo anonyme musel přijít, podívat se mi do očí a (jen například!) říct, starosto, jsi lempl a za ty prachy, co bereš nic neděláš, protože … A já bych Ti zase do očí řekl (jen například !), tak to seš ty, ten vysírka, co konečně našel odvahu a přišel mezi nás. No s kamerou je to tak a tak, s lampami zase jinak, se řekou a s Mockem takhle atd.
Takže v září se na Tebe i ostatní anonymy těším na posledním zasedání zastupitelstva před volbami.
Mimochodem volby - doufám, že jako občan Sloupna, nespokojený se současným stavem, jsi postavil kandidátku a míříš do zastupitelstva, ne-li přímo na post starosty. Rád Ti předám tento podle Tebe zřejmě lukrativní úřad a budu ušetřené desítky hodin měsíčně věnovat svému, byť ne tolik výnosnému oboru.
A možná najdu čas abych si také rýpnul dotazem, kolik jsi sehnal dotací na investice, kdy bude čistá řeka, nové hřiště pro děti apod. Akorát nebude ten dotaz anonymní, neboť se za své názory nestydím a jsem kdykoliv ochoten jednat s každým tváří v tvář.

 
Collapse Icon občan Sloupna a jeho sousedé. 7. Čvc. 2018 v 17.32

Svata pravda co tady pišete,lampy u cihelny by byly výbornya spravit ty diry u hlavni silnice na konci chodniku u ciklostezky,ktera je uz taky hrozna. autobusi najizdeji po ohromne dire jinak tam nezatoci.Zastupitellům je to asi jedno,ale my obcané to spravovat nebudem odtoho tam snad jsou aby se staraly o chod obce jsou zato placeni a nekteri opravdu dobre.tak to teda delejte poradne,nebo se uz nenechavejte volit,nebo jsou pro vas prednejsi penize.

 
Collapse Icon Drtikol 7. Čvc. 2018 v 10.00

Dobrý den,jak to tady po delší době pročítám u řeky Cidliny no spíš bahnotoku tak je mi ze všeho tak trochu smutno!to koryto je v tak žalostném ubohém neudržovaném stavu,že se nedivím,že není voda na zalévání.Koryto zanesené vrstvou bahna a samou popadanou větví a stromy!Jezy zlikvidovány a rozebrány kvůli záměrnému podnikání soudruha Mocka co má u bývalých skláren vodní dílo na pozemky mlýna!Tak že je to koryto natažené bez možnosti koryto řízeným proplachováním stavidly!Co se týče nedávné rekonstrukce nové silnice u soudruha wobo co chová koně,proč nebyla vybudována podél té silnice nějaká osvětlení!Člověk tam jezdí se strachem jaká tam je tma.Pak co se týče retardérů na komunikacích které mají plnit zpomalovací efekt ale retardéry už někdo demontoval aby náhodou nemusel brzdit,tak že k ničemu!!!Pak je zbytečné instalovat nějaké nákladné kamery že!V bydžově kamery jsou ale na nic,protože tam ty retardéry nejsou ani na potřebných místech jako je křižovatka ke karlovce a klicperce + křižovatka u bývalé koželužny,kde lidé přechází směrem ke školce!!!tam už prostě řidiči berou tu komunikaci od křižovatky co je mototechna hladík směr hradec králové jako rychlostní komunikaci s povolenou rychlostí 100km/hod.Všude po hradci králové kde jsou rizikové faktory,jako pohyb dětí jsou zpomalovací retardéry a jsou velice účinné,protože tam prostě řidič musí jet pomalu,ale radar je pro smích některým.Ve skřivanech tam třeba měli koule a nechali tam vybudovat světelný semafor a je také klid!Když dítě nebo dospělí chce bezpečně zvládnout přechod po komunikaci,smáčkne gombík na červenou!Jo a ještě je tu takový problém co se týče stojících kamionů podél domů po komunikacích v nepřehledných místech!!Proč ještě nikdo nevymyslel z radních vyklidit ten bordel po zřícenině v bývalé cihelně naproti sběrnému dvoru a nenahnat ty kamiony tam na ten plac!No to je asi pro dnešek vše co jsem měl na srdci.

 
Collapse Icon občan Sloupna a jeho sousedé. 26. Čer. 2018 v 22.12

U hlavni silnice,je potřeba nainstalovat radar,protze uz ho maji skoro vsude .Na dotas pana mistostarosty jsem dostal odpoved,ze hlavni silnice neni nase a ze mam jet do Hradce,.bezpečnost provozu je přece pro naše aostatni občany důlezita.To musite prece zařidit na obecnim uradě dat tomu podmět do Hradce. nebo snad mame sepsat petici.To snad nemyslite vazne.Radar uz maji mnohem menši obce a neni tam takovy provoz jako tady.My co tady bydlime ,tak nam praskaji domy od tech otresů rychle projizdejicich kamionů.

Collapse Icon občan Sloupna a jeho sousedé. 3. Čvc. 2018 v 21.34

Cekame na odpoved z obecniho uradu jak se k tomu postavi.

 
 
Collapse Icon Formanovi 14. Bře. 2018 v 13.17

Dobrý den konečně pod obcí pracuje někdo komu záleží na tom,aby byla vesnice upravená a čistá.Např.bydlíme tu 4roky a tak jak je ted vyhrabaný zelený pás mezi chodníkem a hlavní silnicí,posbírané odpadky a zametený chodník jsme ještě za celou dobu co tu bydlíme,neviděli.Vypadá to opravdu pěkně a čistě.Takových lidí jako je pan Tengler co tu pracuje by mělo být u obce zaměstnáno víc.Doufáme že to tak upravené bude po celý rok.Chválíme.

 
Collapse Icon občan Sloupna 28. Led. 2018 v 19.02

Ve Sloupnně zřejmě uz vymřeli všichni lidé.,protoze uz zadna diskuse neni a je tady tolik veci ktere by se dali napravit.No snad se lide nekdy probudi.

Collapse Icon Rosůlek Václav 2. Bře. 2018 v 17.37

Sloupeňáci nevymřeli ani jim to nepřeji. Přeji všem pevné zdraví. A kdo má pocit, že by se dalo něco vylepšit nebo změnit ať se nestydí, nebojí a přijde to říct na to správné místo a těm lidem, kteří to můžou změnit. Třeba na veřejnou schůzi. Tady v diskusi se to nevyřeší. Diskuse na těchto stránkách by měla sloužit k jiným účelům, občane ze Sloupna. Tak ještě jednou hodně zdravíčka.

Collapse Icon občan Sloupna a jeho sousedé. 4. Bře. 2018 v 20.45

Ja jim také nepřeji aby vymřeli,ale vadi nam ,ze jsou netecni o věci veřejné ,přklad u zamku ten zivy plot uz asi poroste az nad zamek takove veci jsou videt uz z dalky a přeji také hodně zdravi.

 
 
Collapse Icon Drtikol 7. Čvc. 2018 v 10.05

Ono to je asi tím,že se občané raději sejdou na nohejbalovém hřišti a proberou ty problémy a neduhy tam hezky u pivečka.

 
 
Collapse Icon Marcela Bahníková 2. Led. 2018 v 17.40

Ahoj chtěla jsem se zeptat kde a jak si mám zajistit volební průkaz, když už se do voleb do Sloupna nedostanu ? Díky Marcela

 
Collapse Icon Drtikol 25. Srp. 2017 v 7.15

Proč se nikde nepropaguje akce Samer co je na konci prázdnin. Nikde žádný plakát, internet mrtev a v rádiu nic! Není to škoda?

 
Collapse Icon Jitka Kaplanová 7. Pro. 2016 v 15.40

Dobrý den, dovolte mi mít připomínku k akci PEKLO NA ZÁMKU VE SLOUPNĚ … naše Mš navštívila zámeček dne 7.12.2016. Hned na začátku jsme byly my učitelky zklamané neskutečnou zimou - ne celkově na zámku, ale i v místnosti, kde si děti odložily batůžky a kde měly počkat a později si sníst svačinu. Celá akce PEKLO se odehrávalo pouhých 20 minut ve čtyřech místnostech opravdu minimálně přibližujících PEKLO. V porovnání s podobnými akcemi tohoto typu na jiných zámcích se zde jednalo o minimálně připravený program. Za 60kč vstupného jsme očekávaly opravdu bohatší program a připravenost pořadatelů. Mdlé vyprávění žen - čertic děti ani v nejmenším nezaujalo. Prohlídka betlémů v 1 patře nám nebyla umožněna - pouze za příplatek 20 Kč. Na mou námitku, že takto maličké děti neměly z programu (který nebyl pro tuto věkovou kategorii vůbec připravený) téměř žádný zážitek, mi pořadatelka sdělila, že program je určen pro Mš a Zš. Ovšem Mš navštěvují i děti malé - tříleté. Na toto nás nikdo při objednávce programu neupozornil. Program byl podle obsahu určen pro předškolní (5-6 let) a školní děti. Nejsme s kolegyněmi spokojené a myslím, že úroveň těch 20ti minut byla přímo úměrná ceně 20ti Kč a ne zaplaceným 60ti Kč. Na výlet jsme se všichni těšili, ale o to větší bylo zklamání. Paní organizátorka nám odmítla sdělit své jméno a se stížností se máme prý obrátit na ní. To odmítáme a svůj názor (ne stížnost) sdělujeme vám. Inspirace paní organizátorky na jiných zámcích a akcích by byla na místě. S pozdravem - učitelky Mš Korálek Pardubice

Collapse Icon Jitka Svobodová 9. Pro. 2016 v 20.10

Vážená paní Kaplanová,
děkuji za Váš názor. Akce pro děti připravujeme přes 10 let. Program se vždy snažíme uzpůsobit věku dětí. Průvodce s nimi komunikuje a zapojuje je do výkladu. S každou paní učitelkou, která objednávala program, jsem osobně jednala po telefonu a ptala se na věk dětí. Pokud chtěly na výlet přijet s malými dětmi (2-3 roky), upozornila jsem je, že se jedná o peklo, ale že děti nestrašíme. Naopak s nimi průvodce spolupracuje a ptá se jich. Proto jsem nechala na posouzení každé paní učitelky, jestli na program vezmou i menší děti (některé školky přijely se všemi dětmi, jiné nechaly malé děti doma) Harmonogram programu jsem zasílala s nabídkou. Opravdu nemohu za to, že jste se rozhodly přijet jen s malými dětmi.
Co se týká programu a vyzdobení místností – jste jediná škola, které se to nelíbilo. U všech ostatních máme velmi kladné reakce. Paní učitelky i děti byly nadšené.
Shodou okolností jsme měli druhý den po Vás školku z Hořic. Přijela celá školka a v jedné skupině byly stejně staré děti jako ty Vaše. Po Vaši odsuzující reakci na náš program jsem se jich speciálně ptala, jak se jim u nás líbilo. Na program i dekorace byla kladná odezva. Paní učitelky chápaly, že s tak malými dětmi se nedá pracovat tolik jako s předškoláky. Přesto nás velmi chválily.
Také bych chtěla uvést na pravou míru Vaši připomínku ohledně toho, že jsem Vám odmítla říci své jméno. Na mé jméno jste se mě neptala, pouze na to komu si můžete stěžovat. Rozhodně se za nikoho neskrýváme. Každé dítě dostává jako dárek domino s kontakty, na které může paní učitelka nebo rodič napsat případnou připomínku. V komnatě u Lucifera je i kniha, do které paní učitelky píší své názory. Musela jste ji vidět, když jste do ní psala poděkování za program a určitě jste si všimla i poděkování od dalších školek když jste následně Vaše poděkování i s ostatními vytrhávala a místo toho psala stížnost.
Mrzí mne, že se Vám program nelíbil. Ale každý člověk jsme jiný a každému se líbí něco jiného. Rádi si vyslechneme náměty a připomínky a budeme se snažit v dalších našich programech ještě zlepšit.
S pozdravem Jitka Svobodová, Swobi, s.r.o.

 
 
Collapse Icon Martin Kofránek 17. Srp. 2016 v 6.14

Vážení spoluobčané,
dovolte, abych vás co nejsrdečněji pozval na tradiční zakončení prázdnin na sportovním areálu ve Sloupně. Na akci, která proběhne v sobotu 27. srpna, vystoupí 5 kapel a mezi nimi i známá skupina UDG. Začátek je ve 17:00, občerstvení zajištěno a krásné počasí objednáno. Věříme, že vše proběhne v naprostém pořádku, ale za případný hluk se předem omlouváme.
Přijďte se s námi rozloučit s prázdninami, budeme se na vás moc těšit.

 
Collapse Icon občan ze Sloupna 4. Čvc. 2016 v 22.17

Rekonstrukce hřbitova je již opravdu nutná,ale příchozí cesta od vrat k márnici,která je štěrková a člověk cítí každý kámen na podrážce je špatná.Viděli jste nyní hřbitov ve Skřivanech,jaké mají krásné chdníčky mezi hroby.tomu říkám úroven. možná ,že se ve Sloupně dočkáme také alespon té příchzí cesty a opraveného křížku na márnici,který tam leží na zemi již pár měsíců.

 
Collapse Icon občan ze Sloupna 23. Dub. 2016 v 23.24

Na zastupitelstvo jsem kdysi chodila,ale připomínky občanů a některé opravdu dobré neberete většinou na vědomí tak jsem usoudila,že to nemá cenu tam chodit.

 
Collapse Icon Karel Půš 20. Dub. 2016 v 13.07

Občane ze Sloupna,
máš pravdu jako každý anonym. Škoda, že se vyjádříš jen k tomu co se Ti hodí a vytrhuješ z kontextu. Jenom mne to utvrdilo, že rozumnou diskusi takto vést nelze. Přijď na zastupitelstvo, vyslechni návrhy řešení, neboť se v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí oplocení a márnice budeme hřbitovem zabývat a nebo sám něco navrhni, třeba jako v Poděbradech, podstatné zvýšení poplatku za hrobové místo, mohli bychom pak uprostřed hřbitova vybudovat sběrné hnízdo i s obsluhou. Ale protože zatím vybíráme skoro nic, tak se mi zdálo rozumné, že si vlastní velké odpadky také odvezeš. O vypálených kaháncích a folii nebylo řeči.

 
Collapse Icon občan ze Sloupna 15. Bře. 2016 v 19.39

Souhlasím s připomínkou občana z Poděbrad. Protože mít jeden sud venku u vrat je nedostačující a odpad je každou chvíli plný a válí se to tam třeba měíc po zemi.A nosit si domů vypálené kahánky a folie nebo květináče to by se dělalo snad jenom u nás ve Sloupně. To snad nemyslíte vážně.

 
Collapse Icon Karel Půš 29. Úno. 2016 v 18.05

K příspěvku občana z Poděbrad.
Víte, že se nerad zapojuji do v podstatě anonymní diskuse, nicméně na přímluvu kamarádů a kolegů tak činím. A to přesto, že záměrem diskuse na těchto stránkách není suplovat komunikaci mezi občany a místní samosprávou, ale otevřít zejména diskusi mezi občany navzájem, neboť ta může být zdrojem zajímavých podnětů. Ale k věci. Mohu všechny ujistit, že odpad ze hřbitova nepálíme, ale skládkujeme, přičemž box za márnicí má sloužit pouze pro biologický odpad rostlinného původu. Pro drobný jiný odpad (zbytky kahánků či svíček, menší střepy apod.) slouží nádoba u vchodu na hřbitov. Pokud se však někdo rozhodne pro obnovu několika svícnů, luceren či květináčů, považoval bych za zdvořilostní a k přírodě šetrný standard, když takový odpad ze hřbitova odveze a zlikviduje na vlastní náklady, nikoliv na náklady obce vhozením do boxu i s uschlými květinami. Při stávajících mizivých cenách za nájem hrobového místa ve Sloupně to věřím není neúnosný požadavek.

Collapse Icon občan z Poděbrad 7. Bře. 2016 v 20.10

Děkuji za odpověd´.Budu doufat,že to tak opravdu je ,jsem totiž velkým ochráncem přírody.

 
 
Collapse Icon občan z Poděbrad 6. Úno. 2016 v 19.10

Již dlouho čekám na vaší odpověd´.Pálení plastů je přece přísně zakázané.

Collapse Icon Václav Rosůlek /rosulekv@seznam.cz/ 29. Úno. 2016 v 16.49

Dobrý den.
Váš dotaz ( připomínku ) předám kompetentní osobě.

 
 
Collapse Icon občan z Poděbrad 31. Říj. 2015 v 22.45

Při návštěvě vašeho hřbitova jsem si všiml,že netřídíte odpad z hrobů a hází se vše na jedno místo.Potom se to asi vše spálí.Ekologové by moc spokojeni nebyli.Jde to určitě řešit jinak,třeba umístěním černých sudů popsaných co kam házet kahánky-folie sklo.U nás to tak už léta funguje.nechtělo by se nad tím zamyslet.

Collapse Icon Tomáš 29. Lis. 2015 v 15.14

Zajímalo by mne, jestli bude jezdit v neděli někdy nějaký autobus do Nového Bydžova. Co jsem se díval na http://www.teroplan.cz/ , tak tam žádný autobus nejezdí, což mi přijde divné. Alespoň jeden spoj ráno a večer by se hodil.

 
 
Collapse Icon Martin Kofránek 11. Srp. 2015 v 8.59

Vážení spoluobčané,
dovolte, abych vás co nejsrdečněji pozval na tradiční zakončení prázdnin na sportovním areálu ve Sloupně. Na akci, která proběhne v sobotu 29. srpna, vystoupí hned 7 kapel a mezi nimi i známá broumovská skupina Imodium. Začátek je ve 14:00, občerstvení zajištěno a krásné počasí objednáno. Věříme, že vše proběhne v naprostém pořádku, ale za případný hluk se předem omlouváme.
Přijďte se s námi rozloučit s prázdninami, budeme se na vás moc těšit.

 
Collapse Icon xy 2. Čer. 2015 v 13.03

V horní části obce, zejména v ulici od VKZ ke hřbitovu nefunguje nový rozhlas, je funkční pouze starý-původní, takže není slyšet hlášení-musí se jít až na ulici. Dále v této i v přilehlé ulici směrem k zámku nesvítí již delší dobu veřejné osvětlení.

 
Collapse Icon Vojťake 19. Pro. 2014 v 17.56

Vážená paní Michalo K., je vidět, že o tomto incidentu nevíte ale vůbec nic, protože byste pak nemohla napsat to, co jste napsala. Pokud tady chcete něco veřejně projevovat, tak si nejdřív zjistěte pořádně všechny informace. Zde nešlo vůbec o nějakou židli, ale o to, jak se později dotyčný zachoval!! To, co ten “frajírek” vypustil z úst, by naštvalo hromadu lidí a dovolím si říct, že i vás, proto obdivuji pana starostu, že zareagoval pouze takto. A že obviňujete Sloupno, že je to tam jedna velká parta? Tady je aspoň vidět, že všichni stojí za svým starostou. A když někdo ve vesnici provokuje a dělá “frajírka” tak by nakonec měl být rád, že to dopadl pouze takto a dotyčnému se nic nestalo, protože v dřívější době to chodilo jinak a nikdo si takhle nedovolil vyskakovat!!

Collapse Icon Josef,Nina,Pavel atd. 20. Pro. 2014 v 17.48

To jsou jenom omluvné keci,a pramálo pravdy.

 
 
Collapse Icon Josef,Nina,Pavel atd. 12. Pro. 2014 v 19.24

Akce jsou dobré,ale souhlasím s Michalou,že starosta se určitě nemá zapojovat do rvačky měl by to spíš uklidnit.Ajestli se to bude řešit na schůzi,asi těžko je to tam samí kámoš a jeden druhého nepodtrhne.Jinde ve městě by z toho vyvodili důsledek,ale ve sloupně určitě ne.Také si s kamarády už rozmyslím,jestli jít k vám na takovou zábavu,ale určitě ne.Kamarádi z okolí N.bydžova.

Collapse Icon Jarča 30. Pro. 2014 v 10.08

a návštěvníky akce zas nic neopravňuje ničit vybavení a urážet kohokoliv dalšího přítomného, starosta tam byl jako pořadatel a nikoliv z titulu funkce

 
 
Collapse Icon Monika Zappová - Jablonec nad Nisou 11. Pro. 2014 v 21.51

Dobrý den,
v pátek 5.prosince jsem se s dcerou účastnila návštěvy Mikuláše s čerty ve Vaší obci a byla jsem nadšená z celkové atmosféry této události-samozřejmě i dceři se Mikulášská líbila.Dnes jsem si na Vašich stránkách chtěla prohlédnout fotografie z výše uvedené akce a narazila jsem na vložený diskuzní článek jisté “anonymní” Michaly K.Už to,že se člověk nepodepíše pod svůj plísnící projev mi připadá hodně ubohý a myslím, že to hodně značí o jeho “skryté”inteligenci.Nicméně zmíněného incidentu na taneční zábavě jsem nebyla svědkem a tak nemohu vnášet jakékoli argumenty k této potyčce.Chtěla jsem pouze touto cestou vyjádřit uznání za práci,kterou zastupitelstvo Vaší obce koná a budu se těšit i na další akce např.na hřišti,které jsou pro nás zábavné a odpočinkové.Snad se do budoucna nezmění nic na organizaci těchto akcí a Vaše obec bude nadále pro nás návštěvníky přívětivá a velmi milá :-)

 
Collapse Icon Karel Půš 11. Pro. 2014 v 13.26

Vážená tajemná Michalo,
doufám, že Tebou uváděné nepravdivé údaje nejsou úmyslné lži, ale pramení z neznalosti věci. Nešlo vůbec o rozlomenou židli, ale o následné, naprosto nepřijatelné chování onoho (ve Sloupně nikoli neznámého) mladíka, které zasloužilo podstatně tvrdší potrestání, než se mu dostalo v podobě vyhození z restaurace, a to bez úrazu! Takže, prosím, nepublikuj lži o tom, že ho zmlátila nějaká přesila Sloupeňáků. Pokud máš zájem, vystup z anonymity, jsem Tvým argumentům či dotazům osobně k dispozici v sídle úřadu či přímo na místě samém.

Collapse Icon Michala K. 15. Pro. 2014 v 12.57

Dobrý den Karle, a děkuji že jste zareagoval na můj příspěvek. Tvrdíte, že uvádím nepravdivé údaje a lži. Já však uvádím to, co jsem viděla a to rozhodně lež není. Publikovat lži nemám ve zvyku. Nepřijatelné chování bylo především “Vaše chování“. Zajímá mě co bude příště, až někdo podnapilý rozbije omylem třeba sklenici. Opět vezmete situaci ,a s přáteli, do svých rukou ? Na úřad za Vámi se nejspíš nestavím, nemělo by to smysl. Vy mě nepovíte nic, co by změnilo můj názor na to co jsem viděla (a slyšela).
Pokud bychom se někdy někde potkali, určitě na Vás promluvím a připomenu se.

 
 
Collapse Icon Michala K. 9. Pro. 2014 v 14.14

Dobrý den, v sobotu 6.12. na taneční zábavě jsem byla svědkem zmlácení neznámého , podnapilého kluka, který na konci zábavného večera omylem rozsedl židli. To, co potom následovalo, mě doslova šokovalo. Několik místních se zvedlo od svých půllitrů a v přesile ho za toto zmlátili a házeli s ním po celé hospodě. Až dnes jsem zjistila, že v čele útoku byl pan Starosta Sloupna ! Jeho chování a ústní projev značně vypovídá o jeho inteligenci a za sebe si myslím, že by už neměl být starosta. Doporučuji, aby své chování vysvětlil na zasedání rady obce. Takto by se neměl nikdo chovat. A Starosta obce, kam se lidi chodí bavit už tuplem ne !!

Collapse Icon Pavel Z. 13. Pro. 2014 v 20.27

Taktez jsem byl svedkem onoho incidentu,ale i toho,co to zapricinilo.Ten nality kluk omylem rozsednul zidli,ale ze ji omylem dokopal az do pulky salu sis uz nejspis nevsimla a co nasledovalo jeste potom,si zaslouzilo klasicke rozbiti huby a ne jen vyhozeni z hospody!Naopak smekam pred panem starostou,ze udrzel nervy na uzde a dopadlo to jen takhle.Osobne se ve Sloupne nekterych akci ucastnim a tudiz muzu jen rict,ze Sloupenaci jsou dobra parta a nikoho by jen tak bezduvodne nezmlatili.To ze se zvedne od stolu vetsina lidi kdyz se neco deje je normalni vec,ktera funguje snad ve vsech vesnicich i mestech kde je dobra parta.

 
 
Collapse Icon nečtenář 2. Pro. 2014 v 17.10

Za časů páně starosty Václava se při náledí obec sypala pískem, ale časy se mění.

 
Collapse Icon Kája 6. Lis. 2014 v 14.24

Rada bych se zeptala, jak je to s tím bazárkem na zámku, je třeba si rezervovat někde místo?

Collapse Icon pavlina 11. Lis. 2014 v 21.06

Muezete se jeste prihlasit na tel. 739013964

 
 
Collapse Icon sylva hochmanova 3. Lis. 2014 v 22.34

K zamyšlení
Věřím, že oslovené občany Sloupna potěší, že sociální komise připomene jejich výročí narození - též jim blahopřeji a věřím, že je to pro ně milé. Na zvážení je však načasování a délka hudební produkce, která zaplaví celou obec obvykle v době tzv. poledního klidu. Ne všem občanům je příjemné, že jsou nuceni ve 13,00 hodin poslouchat 45 minut nepřesluchnutelné šlágry ze všech světových stran. Zvažte prosím, zda by nebylo vhodnější zařadit hudební dárek na jinou vhodnější dobu, např. v dopoledních hodin a zkrátit jeho délku. Děkuji S.Hochmanová

 
Collapse Icon Štefan Surovič 12. Říj. 2014 v 14.56

Tímto by jsem chtěl poděkovat všem voličům z obce Sloupno,který
se zúčastnili voleb do obecního zastupitelstva.

 
Collapse Icon Zastupitel ŠS 26. Čvc. 2014 v 15.01

Na dotaz obyvatel Sloupna z části naší návsi, do kdy se bude provádět kompostování trávy na návsi jsem neuměl odpovědět, prosím tedy o odpověď pro občany odpovědnou osobu. Děkuji za občany.

 
Collapse Icon Michal N. 7. Čvc. 2014 v 16.41

Je ve sloupnu někde veřejný internet? Možnost připojit se k wifi?

 
Collapse Icon xy 13. Bře. 2014 v 9.44

Sakra lidi nepalte tu trávu a bordel, celou noc byla vesnice zahalená v kouři, všude smradu, nedá se dýchat. To to nemůžete hodit na kompost nebo na smeťák?

 
Collapse Icon Jiří Vantura 30. Pro. 2013 v 19.46

Dovolte mi, abych touto cestou popřál všem občanům Sloupna vše jen to nejlepší do Nového roku 2014, hodně vzájemné spolupráce a porozumění a mnoho dalších úspěchů při zvelebování naší obce.
Jiří Vantura
občan Sloupna

 
Collapse Icon Kadel 18. Říj. 2013 v 9.32

Tak hodit něco do placu, na podrb, co ?

 
Collapse Icon František Hochman 3. Čer. 2013 v 5.33

Prosím o informacich o povodních jelikož tam nemohu jet tak by mne zajímalo jak s vodou vypadá. Jestki bude možné ať to Venda nafotí děkuju Fanda.

 
Collapse Icon Soňa Kaloušková 1. Čer. 2013 v 8.16

Dobry den, prosim o informaci, zda se dnes, v sobotu 1.6., kona na zamku vernisaz. Pokud ano, v kolik hodin. Dekuji a preji hezky den
Soňa Kaloušková

 
Collapse Icon Mirek Poddany ml. 1. Bře. 2013 v 12.37

Maskarni 2013 - vi prosim nekdo termin? Nelze to najit mezi akcemi…

Diky,
M

 
Collapse Icon Milan Zima 31. Led. 2013 v 19.31

Životní úspěch našeho spoluobčana!
Životního úspěchu dosáhl náš spoluobčan a chovatel poštovních holubů pan Miroslav Poddaný.Jeho holoubě číslo
CZ 12-0134-424 získalo 3. místo v mistrovství holoubat České republiky a tím pádem právo reprezentovat Českou
republiku na olympiádě poštovních holubů v Nitře.Na Slovensku úspěšně reprezentovalo a obsadilo 22.místo na světě.
K velkému úspěchu blahopřeji kamarádi a chovatelě poštovních holubů z Nového Bydžova.

Collapse Icon Mirek Pour 1. Úno. 2013 v 18.18

To se každému nestane. Milánku napsals to hezky .Je vidět,že jste dobrá parta a radujete se z úspěchu kamaráda.AŽ budete oslavovat moc se neožerte.Fandím vám

 
 
Collapse Icon Václav Rosůlek /rosulekv@seznam.cz/ 11. Pro. 2012 v 20.46

Dobrý večer.
Měl bych prosbu na všechny spoluobčany, kteří parkují svá vozidla na veřejných komunikacích, tedy venku před vraty. Pokud s vozidlem nejezdíte každý den do práce, tak bychom vás chtěli poprosit, aby jste přes zimu svá vozidla parkovala na svém pozemku. Usnadníte nám údržbu komunikací, konkrétně uklid sněhu z vozovek. Děkujeme všem vstřícnost.

 
Collapse Icon Martin Kofránek 14. Srp. 2012 v 7.42

Vážení spoluobčané,

rád bych vás chtěl informovat o akci, která se uskuteční 25.8.2012 na Sportovním areálu ve Sloupně - “Loučení s létem”, na které vystoupí chlumecká kapela Na3je.

Za případný hluk se předem omlouváme, děkujeme za pochopení.

S pozdravem
Martin Kofránek

 
Collapse Icon Jindřich Honzík 3. Kvě. 2012 v 13.34

Jaro už je opět tady, stromy v jednom květu,
což je vždycky příležitost k čarodějnic sletu.
Sloupnem hřměly našňořené kouzelnické káry,
z nich trousily masky divé po vesnici čáry.
Dlouhé nosy nasadila nejen prostá lůza -
tentokrát i ze starosty šla chvílemi hrůza!
Zkrátka, milí Sloupeňáci - proč to rovnou neříci,
že i pro nás, přespolní, jste vždy kouzelnou vesnicí!
Vaše akce věhlas mají do široka daleka,
což je tím, že každá maska skrává príma člověka.
Přeji Vám, ať taškařice nikdy konce neberou,
rád u toho vždycky budu i se svojí kamerou :o)

Collapse Icon Rosůlek Václav 10. Kvě. 2012 v 12.50

Dobrý den.
Pane Honzíku děkujeme moc a moc za krásný a milý příspěvek do naší diskuze. Určitě mohu napsat za všechny organizátory našeho čarodějnického rejdění, že to potěšilo u srdíčka. Jsme za takový příspěvek moc rádi, neboť i když si to někteří také myslí, že se dobře bavili, nenapíší to sem a tak zde převládají jen kritizující příspěvky. Přejeme vám moc zdravíčka a na shledanou při příští akci.

 
 
Collapse Icon Lukáč Petr 2. Dub. 2012 v 14.00

Dobrý den, eviduji výraznou změnu v zadávání informací, jsem rád, že web opět funguje. Děkuji.

 
Collapse Icon M.Čapek sen. 8. Bře. 2012 v 10.30

Zanechte hádek.Podivejte se mladý hasiče jak si vedou na soutěžích.Kdyby měl někdo zájem o CD z klání v Nechanicích je tady za 25 českých nebo 1 euro pokud ještě platí ČAU

 
Collapse Icon nečtenář 6. Bře. 2012 v 11.16

Vypadá to, že tato obec odchodem Václava taky umřela. Ale alespoň o změně termínů odvozu odpadů by sem někdo mohl něco napsat a několikrát to vyhlásit rozhlasem. Jinak, se tady nikdo nic nedozví maximálně se spožděním, že Sloupno něco pořádalo. Ale před akcí sem něco napsat je asi problém. Ale co se divím, jsme v Česku-vrchnost se o občana moc nezajímá.

Collapse Icon Rosůlek Václav 7. Bře. 2012 v 22.30

Dobrý den Pane Nečtenáři.
Skutečně nechápu co těmito řádky míníte. Tato obec stále existuje. Bohužel čas nikdo nevrátí a my se s tím musíme naučit žít. Věřte, že já i má rodina se s odchodem vyrovnáváme daleko hůře než vy. Stejně jako Jirku Lacka by i mě zajímalo o jaké veřejné AKCI jsme vás i ostatní spoluobčany neinformovali? Buďte, prosím, konkrétní a nebojte se zde napsat které veřejné akce jste se chtěl zúčastnit.
Ke změně termínů svozu odpadů mohu za sebe napsat, že nevím, kde vznikla chyba a slibuji, že to sem hned co se to dozvím rád napíšu. Můžu vám jen říci, že nejste jediný, kterého to překvapilo.
K vaší poslední větičce mohu jen podotknout, že se mě to dotklo. Já, a troufám si napsat, že ani nikdo z mých kolegů, kteří jsme dostali důvěru od spoluobčanů a rozhodli se pro tuhle obec něco dělat a nesedět doma na pr… a jen rejt a sledovat chyby ostatních, se za vrchnost nepovažujeme. Pokud jsme vrchnost ve vašich očích, potom je to vaše představa a nemá cenu a ani nechci Vám to vyvrace a můžu Vám jen popřát ať si s ní žijete dál. Čas ukáže. S přáním hezkého dne. Čtenář - Rosůlek Václav.

 
Collapse Icon Rosůlek Václav 11. Bře. 2012 v 23.54

Dobrý den všem návštěvníkům našich stránek. Jak jsem slíbil, tak činím. Chyba za odvoz odpadu je na straně technických služeb. Jelikož byli nuceni upravit trasy svozu odpadu, tak změnili termíny svozu, což nedali v předstihu vědět na obecní úřad. Tohoto jsou si vědomi, a tak se snažili lidem odvést popelnice i za cenu, že někomu šli až na dvůr a popelnici si vytáhli sami. Né vždy se tak podařilo, protože někteří z nás mají za vraty hlídače. Jestliže někomu bude jejich popelnice malá a bude mít domovního odpadu více, může tento odpad (domovní) dát do igelitového pytle a i ten bude vyjímečně odvezen. Přeji všem krásný den.

 
 
Collapse Icon Nela 16. Pro. 2011 v 19.53

Ahoj Jiřiku našel sem docela dobry online web http://www.info222.cz je to v dobré kvalitě máš tam spoustu fotbalu i hokeje tam sou! tak se mrkni

 
Collapse Icon Lacková Jarmila 14. Pro. 2011 v 20.03

jestli se Vám líbí vánoční strom naší obce hlasujte pro něj na http://www.rozsvitimevasevanoce.cz/soutez/

 
Collapse Icon Nela 26. Lis. 2011 v 12.26

Ahoj Milane našel sem docela dobry online web http://www.info222.cz je to v dobré kvalitě máš tam spoustu fotbalu i hokeje tam sou! tak se mrkni

 
Collapse Icon Karel Půš 22. Lis. 2011 v 10.37

K zápisům z jednání zastupitelstva jen tolik, že jejich zveřejňování je momentálně na pranýři odborníků na ochranu osobních údajů, neboť obvykle obsahují data, jejichž zveřejnění podléhá souhlasu dotčených soukromoprávních subjektů. Proto jsem zveřejnění pozastavil. Samozřejmě k dispozici pro nahlížení (dle zákona) na úřadu zápisy uloženy jsou.
Hezký den všem. K.P.

Collapse Icon Čtenářka 2. Pro. 2011 v 10.26

Na pranýři mohou být, ale to není důvod k nezveřejňování na webu obce, spíše bych to označila za jistý alibismus. Zápis může být pro zveřejnění upraven tak, aby vyhovoval zák. č. 101/2000 Sb. nebo snad ne?

 
 
Collapse Icon Čtenářka 8. Lis. 2011 v 14.04

Proč není na úřední desce zveřejněn ani jeden zápis (usnesení) z jednání ZO z roku 2011, což je povinností obce, nebo špatně hledám?

 
Collapse Icon Radka Formanová 12. Zář. 2011 v 8.34

Taky bych se chtěla přidat a říct že oslavy neměly chybu,všechno perfektně naplánovaný,úžasný program,spousta lidí,hudba,krásné počasí,dobré jídlo,no prostě paráda!Je vidět že hasiči dokážou táhnout za jeden provaz a tak to má být.Jen mi tam chyběl jeden člověk,ale on to určitě sledoval zezhora!Bylo to super.

 
Collapse Icon Jindřich Honzík 11. Zář. 2011 v 22.48

Milí Sloupeňáci, musím Vám pogratulovat ke krásným oslavám 700. výročí Vaší obce. Sice mě bolí rameno od kamery ještě teď, ale natočil jsem spoustu krásných záběrů, jak se umíte veselit a radovat, počínaje páteční nocí na Vašem půvabném a stále se vylepšujícím zámku, přes sobotní průvod obcí a pestrý program ve sportovním areálu. Znovu jsem se přesvědčil, že jste dobrá parta, tak si to hýčkejte - je to dnes docela vzácný jev. A zvláštní uznání si zaslouží Vaši hasiči od těch nejmenších až po dospěláky.
Takže - navzdory bolavému ramenu Vám kynu na pozdrav!
S úctou Jindřich Honzík

 
Collapse Icon Petr Kolář 1. Zář. 2011 v 12.13

OBEC SLOUPNO A SDRUŽENÍ PŘÁTEL VOJENSKÉ HISTORIE NOVOBYDŽOVSKO,OS.
Si Vás dovolují pozvat na NOČNÍ BITVU SLOUPNO 2011
dne 9.září od 21,30 v areálu zámku Sloupno
Uvidíte co se stalo dále s hrdiny příběhu “KLÁŠTER V PLAMENECH” z letošního května.
Těšíme se na Vaší účast.

 
Collapse Icon Tomeš Jiří 21. Srp. 2011 v 21.08

Zajímalo by mne co je v nepořádku se serverem Sloupno. Již několikátý den nejde odesílat e-maily!

Collapse Icon Rosůlek Václav 23. Srp. 2011 v 20.23

Dobrý den.
Problém s odesíláním e-mailů jsem tlumočil tvůrci stránek obce Sloupno, který se bude problémem zabývat a věřím, že bude vše brzy vyřešeno.

S pozdravem Rosůlek Václav.

 
 
Collapse Icon Marek Švanda 21. Srp. 2011 v 10.51

Rušení nočního klidu na hřišti ve Sloupně

Nepatřím zrovna k chronickým stěžovatelům a zatím jsem se k častému hluku ze sportovního areálu nevyjadřoval. Včerejší zážitek mě ale donutil k reakci.

Nikomu nechci upírat právo na zábavu, ale je při tom třeba dodržovat základní pravidla lidské slušnosti. V poslední době se stále častěji stává, že se malá skupina lidí dobře baví a velká část vesnice kvůli tomu nespí. Přitom se zhusta nejedná ani o Sloupeňáky, ale o cizí mejdany, pro které se sportovní areál pronajímá. Nemám nic proti akcím typu Čarodějnice, které se slaví několikrát do roka a všichni postižení v okolních domech s tím počítají a dokonce se na ně těší. Problém je v tom, že hlučné akce na hřišti jsou stále častější. Bývalo dobrým zvykem ještě za pana starosty Václava Rosůlka, že osobně dohlížel na každou podobnou veselici a od jedenácté hodiny večerní byl klid, nebo byla hudba výrazně tlumená. Nakonec pan starosta osobně areál zamkl a šel spát jako poslední.

Včerejší hudební produkci skutečně není možné uspořádat uprostřed vesnice, kde jsou všude kolem rodinné domy a bdící nešťastníci jsou ničeni nejen decibely, ale i falešnými tóny a utíkajícím rytmem. Dodržet platné hygienické limity pro hlukovou zátěž je v tomto místě samozřejmě nemožné a jedná se o soustavné porušování platné legislativy. Pokud někdo bude hrát na kytaru a zpívat bez audiosystému se zesilovači na maximu, nikomu to kolem vadit nebude.

Proto prosím, bavme se, ale slušně a s ohledem i na ty ostatní, kteří musí někdy také pracovat a spát. Vždyť je možné začít hrát třeba v 19:00 a skončit ve 23:00 hod. Žádám tímto pana starostu o zřízení nápravy v této věci.

S pozdravem

Marek Švanda
Sloupno 71

 
Collapse Icon simona g. 7. Čer. 2011 v 15.08

dobry den,
prosim o radu,
kde by bylo mozne usporadat komornejsi svatebni hostinu. pokud je pobliz sloupna nejaka restaurace rodinneho typu, prosim o kontakt.
dekuji
s.g.

 
Collapse Icon Občan Smidar 22. Kvě. 2011 v 8.41

Dobrý den
kdy bude ve Sloupně hacičská soutěž?

Collapse Icon Rosůlek Vaclav 23. Kvě. 2011 v 21.05

Dobrý večer.
Memoriál Míly Kulicha se bude již tradičně konat první víkend v září, tedy 3. září 2011, týden před oslavami 700 výročí obce Sloupno.

Collapse Icon Občan smidar 25. Kvě. 2011 v 12.01

Děkuji za odpoved a bude vecer zabava jako vzdy nebo se to spoji az s oslavami?

 
 
 
Collapse Icon Draštík Pavel 3. Kvě. 2011 v 8.16

Vážený pan Photografer Václav Rosůlek uvádí ve své prezentaci sloupenského zámku fotografie jiných autorů. Jsou tam prezentovány fotografie u kterých majitel originálu požaduje vždy souhlas s jejich uveřejněním, což v tomto případě nebylo

Collapse Icon Václav Rosůlek /rosulekv@seznam.cz/ 3. Kvě. 2011 v 15.22

Dobrý den.
Jestliže jsem se uveřejněním fotografií v prezentaci k zámku ve Sloupně dotknul autorů fotografií (fotografie z historie a fotografie hodinového strojku), pak se omlouvám. Pod fotografiemi pořízenými mnou mám vždy uvedeny své webové stránky. U fotografií pořízených jiným autorem, v této prezentaci, jsem tyto nechal bez označení. Samozřejmě ctím autorská práva k dílům a touto cestou se hluboce omlouvám. Celá przentace nebyla vytvořena za účelem své osobní reklamy ani zisku. Byla vytvořena v dobrém úmyslu propagovat obec Sloupno a její dominanty, což zámek je tou největší. Celá prezentace byla vytvořena mnou za účelem poděkování všem, kteří se zasloužily o to jak zámek vypadá v současné době. Takže příjměte ještě jednou omluvu autoři fotografií.
Photographer Rosůlek Václav

 
Collapse Icon Lukáč Petr 17. Kvě. 2011 v 12.38

Dobrý den,
Všem nám jde o společný zájem, prezentovat naši obec co nejlépe. Vašek určitě zaslouží velkou pochvalu jeho prezentace se mi moc líbí, z vlastní zkušenosti vím, že si člověk neuvědomí co může způsobit použití jiných materiálů. Věřím že se vše vyjasní a nebude problém v další společné spolupráci. Ty i pan Drastik jste super fotografové, že by trochu rivalita :-).
Lukáč Petr

 
Collapse Icon nečtenář 17. Kvě. 2011 v 13.38

Sice bylo vyhověno nějakému zákonu o právech majitele letitých originálů (kteří už jsou třeba stejně nejsou mezi námi-tak už souhlas s jejich uveřejněním nedají) což v původní prezentaci sice nebylo, ale ta nová prezentace má již poloviční konečný efekt, kde se nedá porovnat co se udělalo.Takže jaký je výsledek?

 
 
Collapse Icon Lukáš 10. Dub. 2011 v 19.51

Prosím mám otázku, jestli je tu někde psí útulek?
Na tránkách ho někde nemohu najít .
Děkuju předem za odpověď :)

Lukáš z Bydžova

 
Collapse Icon Lukáč Petr 17. Bře. 2011 v 14.06

Dobrý den,

V posledním příspěvku je vložena příloha, kterou nelze otevřít pozor na formu příspěvků.

Lukáč

Collapse Icon Rosůlek Vaclav 20. Bře. 2011 v 11.42

Ahoj Petře.
Poslední příspěvek je POZVÁNKA na dětský karneval. Vždy, když vkládám nějaký příspěvek, tak zkouším aby vše fungovalo a jednalo se o jednonudý soubor. Funguje to i v tomto případě. Jedná se o textový dokument aplikace Microsoft Office Word 97- 2003 s koncovkou .doc, tudíž by nikdo neměl mít problémy s otevřením. Potom záleží na každém uživateli, jak má svůj PC nastaven a jak má aktualizované programy a s tím já již nemůžu pomoci. Krásnou neděli všem přeje Rosůlek Václav.

Collapse Icon Lukáč Petr 20. Bře. 2011 v 23.43

Ahoj Vašku,

Díky za info, přesto že má čerstvé aktualizace programů přílohu neodevřu.

Petr

Collapse Icon občan 23. Bře. 2011 v 18.00

Taky mě to nejde. Zkoušel jsem Word i OpenOffice a různé texťáky. Dostal jsem se pouze k hlášení, že soubor je poškozen.

 
 
 
Collapse Icon Rosůlek Vaclav 23. Bře. 2011 v 22.23

Dobrý večer.
Tak jsem opět zkoušel otevřít přílohy v aktualitách. Opravdu nevím kde je problém neboť mě jdou otevřít přílohy u obou příspěvků. Pokud to nejde ještě někomu, tak mi dejte prosím vědět. Zkoušel jsem to i na jiném počítači a je to OK. Přeji krásný den.

Collapse Icon P.Mojžíš 24. Bře. 2011 v 23.34

Čau Vendo,
Mně jde otevřít také všechno.Používám M.office 2007 a zároven mám takovou zkušenost,že pokud vytvořím něco v M.O 2007,tak to starší verzí,třeba 2000,neotevřu.Je potřeba tam stáhnout nějaký doplněk pro starší verze.

Collapse Icon Rosůlek Vaclav 25. Bře. 2011 v 21.13

Ahoj
Tak jak to popisuješ, tak to je logické. Dokument vytvořený novou verzí programu neotevřeš starší verzí programu. V opačném případě by neměl být problém. Programy výrobci vylepšují, ale jsou plně kompatibilní se staršími verzemi. Stejné to je i v tomto případě. Přílohy jsou vytvořeny starší verzí M.office, tudíž ty novější programy by s tím neměly mít problém. Mystím si, že byl problém někde jinde. S pozdravem Rosůlek V.

 
 
Collapse Icon Tomáš 26. Bře. 2011 v 22.14

Čau Václave, mě nejdou otevřít pravé dveře u auta a dvířka u chlíva! Můžeš mi také prosím nějak poradit? S tím souborem si taky nevím rady, nevím jaký mám pozvat, pěvecký, taneční……????? Dík za pomoc, Tomáš L.

Collapse Icon Tomáš P. 27. Bře. 2011 v 17.33

Jestli máte někdo problém s otevřením příloh tak se nejedná o chybu stránek ani techniky ,ale chyba bývá nejčastěji mezi židlí a klávesnicí ,proto vám vřele doporučuji, stavit se za nejbližším IT odborníkem, který vám jistě poradí. A co se týče dveří u auta nebo dvířek u chléva tak usuzuji že chyba bude v obdobném místě.

Collapse Icon Tomáš 30. Bře. 2011 v 9.13

Aha!

(Comments wont nest below this level)
Collapse Icon Tomáš P. 30. Bře. 2011 v 18.39

Jsem rád ,že se to vyjasnilo.

 
 
 
 
 
 
Collapse Icon M.Čapek 14. Úno. 2011 v 18.30

Zdravím Pavlové.K osvětlení naposled.Rozfázování není tak jednoduché,máme na jednu větev 44 svítidel-Hlavní ulice,náves a k Bydžovu pouze 2 fáze,1 je použita na zvoničku(stálý proud).Máme 3 větve na 105 svítidel.Jedna fáze bere 35A (Měřeno klešt.ampermetrem).Spotřebu jsem přehnal já počital celkovou,svícení přez noc dělá asi 3000kč měsíčně,omlouvám se.Čau Čapek a dost.

 
Collapse Icon Hlaváček V. 11. Úno. 2011 v 19.01

Poplatky za psy jsou stejné jako v roce 2010.
Výše poplatku za komunální odpad bude známa ke konci února, ale s větší navýšením se nepočítá.
Poplatky za hroby se budou vybírat na 10.let tj. do roku 2020 a
jejich výše se nemění.
Výše uvedené poplatky je možno uhradit v kanceláří OÚ v průběhu měsíce března v úředních hodinách. Poplatky lze uhradit jednorázově.

 
Collapse Icon pavel novak 11. Úno. 2011 v 0.52

Dobý večer,už delší dobu sleduji diskuzi o VO,a nedá mi to vyjadřít se.Asi dva roky jsem bydle v Novém Bydžove,jako jiní,a celkem jsem si zvikl,že při jakemkoly neznamem pohybu se podívám ven a vidím co se tam dějě.Takže při dnešní situaci s romama v nedalekém městě rád přivítám svícení celou noc.Podle mého názoru nevím,zdali je potřeba tahat nový kabel,když se muže VO rozdělit do tří fází a až nebude potřeba svítit,tak jednu fázi jednoduše vypnout?

 
Collapse Icon M.Čapek 9. Úno. 2011 v 14.27

Ještě jednou k veř.osvětleni.Osvětlení hlavní silnice nelze jednoduše realizovat,musel by se natáhnout kabel od Karásku až k trafo stanici na paloučku.Bydžovu bylo navrženo,aby si propojil 11 svítidel kolem garáží na jejich V.O.(cca 50m kabelu.Nezájem)Skřivany si napojily 3 svítidla na jejich V.O.Jinak připomínky byly od lidí kteří jezdí z Bydžova do Strojobalu Čapek sen.

Collapse Icon Draštík Pavel 10. Úno. 2011 v 23.26

Dobrý den.
Neznám podrobně veřejné osvětlení ve Sloupně, ale vidím v diskusi kolem VO několik nejasností.
1. Proč by se měl pokládat nový kabel od rozvaděče VO na palouku ke křižovatce u Karásků.
2. Jak se dospělo k nárůstu za osvětlení o 10000 Kč měsíčně.
Obě tyto informace bych hodnotil jako mylné.

 
 
Collapse Icon Lukáč Petr 8. Úno. 2011 v 10.14

Dobrý den, prosím o informaci k úhradě za odvoz komunálního odpadu. Jaká byla zastupitelstvem stanovena částka, případně do kdy má být uhrazena. Prosím o zveřejňování důležitých informací prostřednictvím veřejných obecních stránek. Ceník úhrad je prezentován z roku 2010. Děkuji za Vaši odpověď.

Collapse Icon občan 10. Úno. 2011 v 10.33

Tento stav tady trvá již hóóódně dlouho, že se tady občan nic nedozví. Úplně mrtvá vesnice. Buď se tady nic neděje nebo je to tajný.

 
 
Collapse Icon Petr Kolář 25. Led. 2011 v 14.22

OBEC A SDRUŽENÍ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ SLOUPNO ve spolupráci se SDRUŽENÍM PŘÁTEL VOJENSKÉ HISTORIE NOVOBYDŽOVSKA

si Vás dovolují pozvat na ŠERMÍŘSKOU BITVU!!!
akce se bude konat dne 21.KVĚTNA V AREÁLU ZÁMKU SLOUPNO
začátek programu jest od 13,30 hod.
Uvidíte:práci mistra ostrého meče kata PAWOUKA
dobová vojenská ležení
výstavu zbraní a zbrojí(od středověku po druhou světovou válku)
BITEVNÍ UKÁZKU “KLÁŠTER V OBLEŽENÍ”
výstavu historických dopravních prostředků
a mnoho dalšího.
Po celou dobu bude zajištěno občerstvení,voda a wc.
Případné dotazy na mailu spvh@seznam.cz nebo na tel:736 684 315 Petr Kolda Kolář.
Jménem pořadatelů setěším na Váší návštěvu.

 
Collapse Icon Jaroslav Novotný 25. Led. 2011 v 10.40

Projíždím každý den přes Sloupno a nyní jsem si všil Vašeho nádherného zámku. Je super že jste ho tak krásně nasvítili.Je možné ho navštívit, je zde expozice.

Collapse Icon Karel Půš 26. Led. 2011 v 8.18

Pane Novotný,
díky za pochvalu, na zámku sice probíhá rekonstrukce,takže stálá expozice zatím není možná, ale některé akce včetně víkendových prohlídek od jara budou určitě probíhat, viz. např. příspěvek šermířů zveřejněný nad Vaším zápisem.

 
 
Collapse Icon Karel Půš ml. 13. Led. 2011 v 21.03

Díky Aduš,
málem jsem přišel o odměnu - ale již opraveno, dobře, že jsou pečliví čtenáři.

Collapse Icon Aduš 20. Úno. 2011 v 23.50

no čitatele pečlivý zato kontrolor zápisu k čemu???,no jo vlastně jen tak do počtu……

 
 
Collapse Icon Aduš 12. Led. 2011 v 23.03

Zřejmě nedopatřením došlo k chybě !!!!!
2x odměna místostarosty……

Návrh usnesení – bod 13:
Zastupitelstvo v souladu s § 72 a § 84 odst. 2 písm. n) zákona o obcích stanoví odměnu za výkon funkce místostarosty jako neuvolněného člena zastupitelstva obce ve výši základní odměny 7.509,- Kč měsíčně a odměny na každých 100 obyvatel 978,- Kč měsíčně. Odměna bude poskytována ode dne zvolení do funkce místostarosty.
Výsledek hlasování: Pro …….9……. Proti …..nikdo……….. Zdrželi se …..nikdo………..

Bod 13 usnesení byl schválen

Návrh usnesení – bod 14:
Zastupitelstvo v souladu s § 72 a § 84 odst. 2 písm. n) zákona o obcích stanoví odměnu za výkon funkce místostarosty jako neuvolněného člena zastupitelstva obce ve výši základní odměny 9.131,-Kč a odměny na každých 100 obyvatel 652,- Kč měsíčně. Odměna bude poskytována ode dne zvolení do funkce místostarosty.
Výsledek hlasování: Pro ……9…….. Proti ….nikdo………… Zdrželi se ……nikdo……….

Bod 14 usnesení byl schválen

 
Collapse Icon Karel Půš ml. 12. Led. 2011 v 21.54

S Pavlem K. souhlasím, je to k vážné diskuzi a zařazuji to na program nejbližšího zasedání zastupitelů obce (zřejmě 27.1.2011)

Collapse Icon Pavel K. 13. Led. 2011 v 19.37

Děkuji,myslím že i ostatní občané by toto uvítali.

Collapse Icon Čapek senior 29. Led. 2011 v 11.04

Zdravím Pavla.Bývalý správce veř.osvětlení senior Čapek.Nevím jestli to přinese nějaké zlepšení,spíše bych řekl opak.rozbijí nám lampu tam kde se bude krást,nebo na to budou lépe vidět.Prodloužené noční rozsvícení bude obec stát měsíčně o 10.000 kč více.

Collapse Icon Pavel K. 1. Úno. 2011 v 20.44

Dobrý den,
Snad to s tím kradením ted nebude tak časté.Chápu,že se zvýší rozpočet,ale snad se na to peníze najdou,není to snad až tak obrovská částka v rozpočtu obce,ale to já nemohu posoudit.Budou na to víc vidět,ale i oni budou více viděni a myslím,že nejsem sám,kdo po půlnoci potkal v obci podivné existence,vyjíždějící třeba ze statku a nejsou to místní!!Každopádne děkuji za prodloužení svícení.

 
 
 
 
Collapse Icon Pavel K. 12. Led. 2011 v 20.07

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda by nebylo možné,aby ve Sloupně svítily lampy celou noc,jako je to v okolních obcích.V noci se obci pohybují podivné existence a zpravidla to bývá,když je uplná tma.Myslím,že by to aspon částečně pomohlo většímu bezpečí a ochraně majetku v obci,zvlášt po zkušenostech s romi v Novém Bydžově.Snad by to zas tolik nezvedlo rozpočet obce.

Collapse Icon Rosůlek Vaclav 5. Úno. 2011 v 22.28

Dobrý den.
Chtěl bych reagovat na přání pana Pavla K., zda by nebylo možné, aby ve Sloupně svítily lampy celou noc. Chci souhlasit s panem Čapkem seniorem. Nemyslím si, že toto opatření bude vést ke snížení kriminality. Naopak si myslím, že navýšení nákladů na veřejné osvětlení o cca 120tis.Kč za rok (přebírám údaje od bývalého správce veř.osvětlení) je pro obec naší velikosti dost značný nárůst. Dále zastávám názor, že kdo chce krást, tak krást bude a vhodnou chvili a okamžik si najde a neodradí jej od úmyslu ani rozsvícená lampa ani zámek ve vratech. Krade se i za bílého dne a v pravé poledne a i v případech, kdy majitel je doma a spí např. ve vedlejší místnosti. Znovu opakuji, že je potřeba se rozhlížet a všímat si a nebýt neteční k tomu co slyšíme nebo vydíme, i když se to děje u sousedů. Svícení nám kriminalitu nesníží a zde platí pravidlo dvojnásob, že pod svícnem bývá největší tma. Souhlasil bych s variantou prodloužení doby svícení např. do 24h, to ano, ale nesouhlasím s nápadem svítit celou noc. To mi připadá dost velký luxus svítit zlodějům na jejich práci. Proto o tom přemýšlejme. Přeji krásný únor.

Collapse Icon Petr Mojžíš 6. Úno. 2011 v 18.08

Dobrý den,
I já zareaguji na svícení po celou noc.Možná je to luxus,ale já s tím souhlasím,aby se svítilo.Nemusí svítit celá obec,například chodník do Bydžova a do Skřivan a podobné místa,aby se to zbytečně neprodražovalo.Snad by to šlo udělat,aby tyto části ve 23 hodin zhasli.Chápu i to,že se krade i ve dne,ale přeci jen v noci je to jednodužší a je větší pravděpodobnost,že si toho někdo všimne,pokud bude vidět,jak již psal Pavel K.A z vlastní zkušenosti mohu říct,že jsem nečekal jaký je v noci provoz po obci,hlavně po návsi,do Bydžova kolem řeky.

 
 
 
Collapse Icon Vantura Jiri 13. Pro. 2010 v 19.55

Odpovidam na reakci FF . Silnice vyhrnuty byly,ale nikdy ne tak jako dnes.Majak na traktoru ktery vyhrnuje snih musi blikat za dne i za tmy je to uplna samozrejmost a dokonce i predpis.Neni tam pro srandu, ale pro bezpecnost, kdyz se potkava s jinym vozidlem.Moc se omlouvam za hrubku,ale vy jste urcite bezchybny clovek, takze se vam tonemuze stat,aby jste se na klavesnici preklepla.Zkuste se nekdy taky podepsat.

Collapse Icon Radka Formanová 15. Pro. 2010 v 20.38

Silnice byly vždycky vyhrnuty i za mýho taťky,snažil se aby když jdou lidi ráno do práce bylo vyhrnuto,vstával i ve 3hod ráno a jezdil do rozednění.Pan Vantura píše že vyhrnuto bylo ale ne jako dnes,co to znamená?Jako že bylo vyhrnuto napůl??To se mě opravdu dotklo a pokud jste mého taťku neměl rád je to pouze váš problém.

 
 
Collapse Icon FF 12. Pro. 2010 v 18.55

Myslím si že silnice byly vyhrnuty vždycky a nejen za pana Kofránka a vy tu řešíte nějaký maják!!Dávejte si pozor radši na hrubky!Je to vaše ostuda!!

 
Collapse Icon Vantura Jiri 9. Pro. 2010 v 20.46

Pripojuji se k pochvale p.Kofranka za uklid ulic.Jeste by nebylo spatne , aby traktor mel blikajici oranzovy majak,ktery lepe upozorni ,ze se pohibuje pluh na silnici.Na traktoru snad je.Kdyz jsem se na to pred peti lety ptal bylo me receno ze k nemu nejde elektrika.

 
Collapse Icon Růžena Kundrtová 7. Pro. 2010 v 20.42

Chtěla bych poděkovat snad za všechny řidiče p. Pepovi Kofránkovi ml. za údržbu ulic, kterou jsou v této sněhové nadílce upravené a vyhrnuté. Pepo díky Růža

 
Collapse Icon Karel Půš ml. 21. Lis. 2010 v 17.31

Dobrý večer,
jen krátce k informační tabuli u zvoničky. Celá věc se zasekla pro dvě až tři varianty řešení. Někdo jsme byli jen pro cedulku přímo na zvoničce, další navrhoval malý informační sloupek, další zase větší se stříškou, aby se tam věšlo i něco o historii a třeba i fotka původní podoby, stejné cedule k zámku a hřbitovu atd. Je dobře, že si Sloupeňáci příslib zveřejnění pamatují, věřím, že oslavy výročí už budou s cedulkou (nebo i s dalšími cedulemi).

 
Collapse Icon Alena Schäferová 14. Lis. 2010 v 20.23

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, kdy bude k nově vybudované zvoničce zhotovena destička se jmény občanů, kteří přispěli finanční částkou na zvoničku.
Předem díky za odpověď.

 
Collapse Icon Sloupeňáci a okolí 15. Říj. 2010 v 9.15

Navazujeme na svůj předchozí příspěvek a omlouváme se. Teď jsme si přečetli všechny volební programy pořádně a zjistili jsme, že kandidátka číslo 1 je OK. Naopak náš předchozí příspěvek je ubohý, pomlouvačný anonym. Víme, že i ve Sloupně nenarození mají šanci něco pro obec udělat a kteří chtějí, dělají. My jsme se zatím zmohli jen na plivání špíny, pod kterou nemáme odvahu se podepsat. Ještě jednou se omlouváme. Nebudeme se divit, pokud opravdoví Sloupeňáci, ve Sloupně narození nebo nenarození, na naše pomluvy budou reagovat trestním oznámením.

 
Collapse Icon Sloupeňáci a okolí 14. Říj. 2010 v 21.40

Měli jsme možnost si přečíst volební programy kandidátů do zastupitelstva. Pozoruhodný je chvalolist - jednička. To si opravdu myslíte, že kdo se ve Sloupně nenarodil a je zde neznámý, nemůže nic dobrého pro obec udělat? Snad se pod toto nemohou ani všichni uvedení se ctí podepsat. Víme již ze zkušeností a vyprávění čeho všeho jsou schopni někteří udělat díky svému osobnímu charakteru. Jsou schopni pracovat v rámci obce hlavně pro sebe, na ničem jiném jim nezáleží. Je to pro nás urážka a je to nepěkný výhled do budoucna, kdo nás chce representovat. To si myslíte, že kdo má jiný názor, jiné zájmy než s vámi chodit brsnit u piva, že nic jiného neumí a je neschopný. Máme jiné zájmy - kulturní, společenské, sportovní a starost o rodinu. Chceme se podílet na rozvoji obce a její budoucnosti. Máme velkou starost o děti, kde budeme všichni žít. Nemáme zájem o dobře placené funkce. Toto předváděla většina v zastupitelstvech minulých. Co jste dosud předvedli vy v rozvoji obce pro budoucí generace? Máte již mezi sebou rozděleny funkce a tím jistě dohodnuté maximální odměny. Uvidíme do jakého obecního společenstva jsme se přistěhovali. Po výsledku voleb poznáme jaká společnost Sloupno je. Nejsme ve všem jedničky. Jsme jen čestní, pracovití a zodpovědní také Sloupeňáci, jsme schopni rozhodovat svobodně dle vlastního svědomí nezávisle. Na rozdíl od těch, kteří jsou závislí jeden na druhém pod starým heslem - Dnes Ty mě, zítra já Tobě.

Sloupenští přistěhovalci a málo
známé osobnosti.

Collapse Icon Taky Sloupeňák 21. Úno. 2011 v 13.39

Možná, že by nebylo špatné občas si přijít zabrsnit u piva, alespoň by jste poznali rodáky i nerodáky Sloupenské a oni by poznali Vás. Třeba by to bylo ku prospěchu věci. Nakonec kde jinde by jste se mohli blíže poznat. A pokud chcete něco dělat, tak si myslím, že prostoru v této obci dostanete až až. Vymyslete něco, uspořádejte něco-bydlíme v jedné obci a ani se neznáme. Můžete třeba začít chystanými oslavami založení obce.

 
 
Collapse Icon Čapková Marie 13. Říj. 2010 v 21.33

Autorovi či autorce Sloupenského kalendáře
Dostala jsem poslední výtisk Sloupenského kalendáře a mylně jsem se domnívala,že se dozvím něco z dění v obci z minulých i budoucích měsíců, ale naní tomu tak. Myslela jsem, že jej vydává obec a na jeho koncepci se podílí celé zastupitelstvo, ale není tomu tak. Toto číslo by se mělo spíše jmenovat Pocidlinský zpravodaj, nemyslíte?

Collapse Icon Jana Švandová 15. Říj. 2010 v 14.02

Vážení a milí čtenáři Sloupenského kalendáře, v krátkosti si zde dovolím připomenout nedlouhou historii tohoto občasníku, který obyvatelé Sloupna nalézají ve svých schránkách přibližně od května 2007. Sloupenský kalendář vznikl jako odpověď na četné výtky sloupenských občanů, že jsou málo informováni o kulturním, sportovním i všeobecném dění v obci. Na jeho přípravě, vydávání a distribuci se vždy podíleli výhradně členové OS Pocidliní a dojem, že je záležitostí celého zastupitelstva mohl vzniknout za starostování Vaška Rosůlka, který nám vždy fandil a nejednou nám s množením a roznáškou kalendáře pomohl. Nevidíme žádný důvod k přejmenování Kalendáře a to, že jsme ho využili k prezentaci volebního programu OS Pocidliní, považujeme za zcela přirozené a legitimní. Za přispěvatele Sloupenského kalendáře Jana Švandová

 
 
Collapse Icon Sloupeňáci a okolí 19. Zář. 2010 v 14.27

Odpovídáme čtenářce z 1.9. - Máte pravdu, dobu provozu si určuje podnikatel. Vyhláška však určuje klid a pořádek pro ostatní obyvatele mimo provozovnu. Jistě patříte do spolku kamarádů v obci, kteří ovládají obecní úřad, tak vás nezajímají ostatní údaje o způsobu podnikání v obecním zařízení. Na to jste ani trochu nezareagovala.

Collapse Icon Čtenářka 20. Zář. 2010 v 13.03

Opravdu nechci poučovat, ale chce to z Vaší strany jedno, vyjadřovat se přesně. Ano, ale je to místní vyhláška, která řeší pořádek v obci, nikoliv celostátní.Vskutku nepatřím ke spolku kamarádů ve Vaší obci, a už vůbec neovládám Váš obecní úřad. Stačí se podívat na stránce o něco níže a zjistíte, že se nehorázně mýlíte…Právě z důvodu “nebydlení” ve Vaší obci se nemohu vyjadřovat k podnikání v obecním zařízení,protože nedisponuji relevantními informacemi. Nikdy nediskutuji o věcech,kterým nerozumím nebo postrádám informace, neboť bych mohla být, a to v lepším případě,za blba…..

 
 
Collapse Icon Jarča 7. Zář. 2010 v 6.07

nejen pro “Nečtenáře”, ale hlavně pro něj
Každý měsíc je zasedání zastupitelstva a je veřejné - takže každý může přijít, říct svůj názor, nápad a hlavně každý se může zapojit a připravit nějakou akci. Jenže má to háček - musel by s tím přijít osobně pod svým jménem. To ale asi nemá odvahu. V téhle obci, jak se zdá, je víc těch, kteří se radši schovají za nějakou zkratku nebo rádoby podpis “Čtenářka”, “Sloupeňák” apod.
Jinak musím uznat, že jste všímavý “Nečtenář” a s provozem na hřišti máte asi docela pravdu - běžný provoz není asi moc výdělečný a akcí skutečně zas tolik není.
Takže odvahu a přijďte na zasedání.

Collapse Icon Čtenářka 7. Zář. 2010 v 11.31

Pomůže Vám, když se podepíši Eva, Hana ….. nebo Jarča? To je ten samý “podpis” jako Čtenářka. Podpis Jarča také nemá žádnou vypovídající hodnotu o autorce (autorovi) příspěvku a je stejně anonymní jako Čtenářka. Takže příště prosím pranýřujte něco, co sama (sám) dodržujete. Jinak pracuji v samosprávě, osobně se zúčastňuji zasedání zastupitelstva,zde nemám problém říci svůj názor. Bystrý diskující z tohoto zjistí, že nebydlím ve Vaší obci. Na stránky Vaší obce jsme narazila náhodně (příležitostně se vracím do rodiště otce - do Skřivan)a diskuse mne zaujala.

Collapse Icon Jarča 7. Zář. 2010 v 14.38

Máte pravdu, minule jsem dopsala celé jméno, dnes jsem si neuvědomila, že číst může i někdo cizí. takže pro čtenářku i ostatní doplňuji Jarča Lacková

 
 
 
Collapse Icon Sloupeňáci a okolí 30. Srp. 2010 v 13.13

Reagujeme na příspěvěk velitele hasičů ohledně provozu restaurace na sportovním areálu. Na provozní dobu je celostátní vyhláška. Na provoz hasičů musí obec poskytovat peníze ze svých zdrojů. Hasiči ve Sloupně řídí obecní úřad, který jim platí veškerou režii a úzká parta si ze sportovního areálu udělala prima kšeft.
Za rok přiznávají tržby ve výši, kterou sportovci nohejbalisté vydělají za jednu akci. Kdo se dělí o zisky? Proto se toho drží zuby nehty. Taková je skutečnost. Se vším ctihodní zastupitelé souhlasí.

Collapse Icon Čtenářka 1. Zář. 2010 v 15.28

Prosím o zodpovězení následujícího dotazu:Konkrétně která celostátní vyhláška upravuje provozní dobu restaurace ve sportovním areálu. Ze zkušenosti vím, že provozní dobu si určuje provozovatel, nikoliv celostátní vyhláška. Určováním provozní doby by bylo přinejmenším omezováno podnikání. Zdá se, že Vaše nepodložené tvrzení o celostátní vyhlášce je ryze účelové.

 
Collapse Icon Nečtenář 6. Zář. 2010 v 15.11

Že tady obec řídí úzká parta, která většinou mezi sebe jen tak nikoho nepustí je všeobecně známo. Na druhou stranu si vůbec nejsem jist, zda jsou v obci občani, kteří by byli schopni a ochotni tuto “partu” v řízení obce nahradit.Že by hasiči měli z restaurace až tak závratný zisk, si nemyslím. Pořádají se dvě-tři akce do roka a mám dojem, že na pivo ve všední dny chodí zase jen převážně hasiči-takže si to platí vlastně sami sobě. Takže zas tak velký výdělek z toho zase nebude.Toto si myslím, že jsou jen takové žabo-myší války v obci. Mě spíše zaráží, že i při tak málo akcích ve Sloupně, se těchto převážná část zastupitelstva vůbec nezůčastňuje, jako by neměla o dění v obci zájem. A za druhé - podle mého názoru,jsou občani nedostatečně nebo vůbec informování o dění v obci, včetně akcí “Na hřišti”. Spíše mě to připadá, že snad ani není zájem, aby občani tyto akce navštěvovali,viz třeba hasičská soutěž. Kolik ne ní bylo nehasičů? Jednou se to vyhlásí rozhlasem a konec.Že jsou v Bydžově trhy-to je na každém rohu. To je problém dát po obci cedule, že se dnes peče prase? :-)

Collapse Icon Lukáč Petr 7. Zář. 2010 v 19.15

Reaguji na problematiku informování spoluobčanů. Tento bod jsem na zastupitelstvu řešili několikrát. Osobně si myslím, že obecní web neslouží pouze k zveřejňování zápisů, rozpočtů…. Jeho sledovanost by stoupla, kdyby zde bylo zveřejňováno více informací z dění v obci. Pokud je zájem ze strany zájmových spolků a spoluobčanů o zveřejňování pozvánek na akce, výsledky soutěží, fotky z obce není problém zpracuji a zveřejním.
Lukáč Petr

 
 
 
Collapse Icon Radka Formanová 20. Srp. 2010 v 19.37

Tak opět se někomu zalíbily kytky na našem hrobě a jsou pryč i s květináčema.Tak tohle už fakt nechápu jak to někoho může bavit a těšit,dát si domů kytku z hrobu mrtvého.Měl by se stydět a ruce mu upadnout!!!Dělá to ten dotyčný jen u nás???Stěžoval si někdo na obecním úřadě nebo píšu jen já??Díky za odpověd.

 
Collapse Icon Radka Formanová 12. Srp. 2010 v 22.02

Dobrý večer,chci se zeptat zda budete pořádat sbírku na vesnice zatopené povodněmi?Díky za odpověd.

 
Collapse Icon Jindřich Honzík 2. Srp. 2010 v 9.03

Vážení Sloupeňáci, rád bych Vás informoval, že letos slaví folková skupina KANTOŘI 40. výročí činnosti a v září vydává k tomuto jubileu DVD. Proč Vám to sděluji?: 1. proto, že muzika Kantorů (Vašich krajanů) je moc příjemná, 2. proto, že mezi 15 písničkami na DVD je i “Bavte se, smrtelníci”, kterou jsme natočili u Vašeho zámku. Více informací najdete na http://www.kantori-folk.cz

 
Collapse Icon Obdivovatelé ze Sloupna 27. Čvc. 2010 v 9.09

Vážený pane M ze Sloupna.
Tak jste to trochu přehnal s tím, že jste upozornil na nedostatek na straně vedení obce v případě státního svátku. Myslel jste to jistě správně a udělal to dobře. To se ale ve Sloupně nesmí. Tady můžete jenom chválit, jak to kamarádi dělaj, správně a všechno v souladu s právem (ale silnějšího a mocnějšího). Dovolil jste si hodně a zapomenul na to, že když studuje někdo vysokou školu déle než normálně, že mu ani neuteče chybička v pravopisu, kterou vám připomenul.
Vaši obdivovatelé ze Sloupna.

 
Collapse Icon Kofránek Josef ml. 24. Čvc. 2010 v 18.55

Dobrý den.
Provozní doba sportovního arealu je:
Pondělí 19 - 22 hod
Středa 19 - 22 hod
Pátek 19 - 24 hod
Sobota 19 - 23 hod
Také je vyvěšena na budově areálu.
Vážený AA provoz areálu zajišťuje SDH,které tímto získává
prostředky na zajištění své činnosti.Pokud někdy došlo k
hlasitějšímu projevu tak zato se omlouváme.Za některé návštěvníky nemůžeme.

 
Collapse Icon AA 24. Čvc. 2010 v 14.03

Prosím,možná za více občanů Sloupna,nějak upravit neb omezit ve večerních hodinách provoz ve sportovním areálu.Ten kdo ještě je schopen chodit do zaměstnání a je rád,že má praci,se rád vyspí,aby byl v zaměstnání fit a díky denním radovánkám trvajícím do pozdních hodin o práci nepřišel.Tento problém trvá již několik let.Možná,že by bylo řešení ve 22hod. sport.areál uzavřít.Každé zařízení podléhá nějakým pravidlům.Pokud je možné,sdělte prosím,kde je co uvedeno ohledně provozu(restaurace v areálu)neb nejlépe zveřejněte na inter.stránky.Děkuji

 
Collapse Icon j.h. 24. Čvc. 2010 v 10.51

děkuji těm,co se podili na vytvoření těchto stránek.Kdo nejezdí tak často do obce je informován o dění v obci a všem dík za zámek

 
Collapse Icon Karel Půš ml. 12. Čvc. 2010 v 10.41

Dobrý den všem,
za ukryté vlajky se omlouvám,je to moje chyba, doufám, že se jí napříště vyvaruji.
Neodpustím si malé rýpnutí do pana M. v duchu rčení “kdož jsi bez viny, hoď kamenem”
Já si pro příště (bude-li nějaké) dám pozor na vlajky a on si na oplátku pohlídá pravopis.

Collapse Icon Čtenářka 26. Čvc. 2010 v 12.24

Já nechci rýpat, ale i Vy byste si měl pohlídat pravopis…

 
Collapse Icon ..... 30. Srp. 2010 v 13.21

Myslím si, že pan starosta by neměl co rýpat, ale věnovat se obci a jestliže udělám chybu, tak v duchu rčení “stáhnu ocas…” a ne, že si ještě začnu utahovat z lidí. Měl by jste se stydět.

 
 
Collapse Icon Petr Kolář 18. Čer. 2010 v 9.43

Zdravím všechny Sloupeňáky,jmenuji se Petr Kolář a jsem předsedou Sdružení přátel vojenské Historie Novobydžovska, o.s.
Chci se touto cestou zeptat na Váš názor na pořádání akcí klubů vojenské historie a skupin historického šermu na Vašem krásném zámku ve sloupně?
Hlavně bych se chtěl zeptat osob kompetentních ve správě zámku na pořádání šermířské bitvy v příštím roce v areálu zámku.
Kromě pořádání bitev může naše sdružení nabídnou i jiné aktivity jako jsou například různé stafáže při významných událostech ve Vaší obci,(čestné stráže),zrealizování výstav například k výročím první světové války,druhé světové války,povstání v květnu 1945 atd.Tyto výstavy mohou být doplněny vojáky v uniformách daného období vojenskou techniku,ukázky dobového vojenského života atd.
Případné dotazy prosím na mail: spvh@seznam.cz nebo shs.metropolis.kolda@seznam.cz po případě na tel: 736 684315
Za jakékoliv ohlasy předem děkuji a těším se u Vás ve Sloupně někdy na viděnou Petr Kolář.

Collapse Icon Lukáč Petr 20. Čer. 2010 v 19.38

Dobrý den,

Vaší nabídky si vážíme, rádi navážeme na již vzájemně pořádané akce, které měli veliký ohlas. Budeme Vás kontaktovat.

Lukáč Petr

 
 
Collapse Icon Spider1 7. Čer. 2010 v 22.55

Zdravím Sloupno! Posílám zajímavý odkaz: http://loucnahora.unas.cz/ ;-)

 
Collapse Icon Radka Formanová 7. Čer. 2010 v 13.05

Tak opět nám do rána zmizely z hrobu dvě kytky i s květináčem,tak to je už opravdu hnus!Vyhlídl si snad někdo náš hrob schválně??Máme si nad hrob dát snad kameru????

 
Collapse Icon Radka Formanová 6. Čer. 2010 v 11.01

Dobrý den,chtěla bych upozornit že na hřbitově se začaly ztracet z hrobů věci!!Nechápu jak ten co to vezme z toho může mít radost a dát si to domů!!Nám už se to stalo dvakrát!!Pokud je to občan Sloupna tak by si měl sáhnout do svědomí!!

 
Collapse Icon Icemanek alias Matyáš Frýda 6. Dub. 2010 v 13.33

To: Sloupeňačka, občan sloupna, XY ze Sloupna –> Zkusili ste někdy do kolonky JMENO napsat to co tam patří?

 
Collapse Icon XY ze Sloupna 30. Bře. 2010 v 10.45

Chtěli bychom se omluvit za výrazy o Číně, prospěchářích, pochlebovačích a hlupácích. Kdyby nám někdo vysvětlil, jak se věci mají, tak by se to nestalo. Ale asi je to naše chyba, že nechodíme na jednání zastupitelstva, nebo na úřad, kde se na to můžeme zeptat. Promiňte, Sloupeňáci i Vy pane starosto.

 
Collapse Icon XY ze Sloupna 30. Bře. 2010 v 10.24

Dobrý den přejeme všem. Chtěli bychom poděkovat obecnímu zastupitelstvu, jak se zhostilo nelehké úlohy práce pro obec. V neposlední řadě děkujeme obecnímu správci, že za dva měsíce zvládl opravit zahradní traktůrky a ostatní techniku, která v poslední době zahálela v kůlnách, že se hned co slezl sníh sám chopil koštěte a lopaty, aby z cest zmizely zimní nánosy prachu a posypu, a nečekal až na posily z PÚ, které zdržel úřední šiml. O tom by se každý mohl dozvědět sám, kdyby se opravdu zajímal o dení v obci, přišel na schůzi obecního zastupitelstva a nebral za bernou minci jenom “jedna pani povidala”. Přeji příjemné prožití velikonočních svátků a někdy příště “naschle” v diskuzi, nebo snad i na schůzi?!

 
Collapse Icon XY ze Sloupna 28. Bře. 2010 v 18.42

Konec špíně.
Chtěli bychom vedět, zda se diskutující konec špíně a zrušení diskuze v obci Sloupno nevrátil z politického školení v Číně nebo od soudruha “Chaveze” z Venezuely. Tam se taky toto nesmí. Opravdu s prospěchářema a pochlebovačema se těžko diskutuje.
Dále bychom chtěli vědět co znamená u pana starosty slovo “fér jednání”. Přijeme si správce majetku a udělá z něj obecního metaře. Není to mrhání obecních peněz, když to může platit stát v rámci práce nezaměstnaných. To si opravdu pane starosto myslíte, že jsou ve Sloupně jen hlupáci a vaši kamarádi, kterým můžete přednášet vaše férové pravdy.

 
Collapse Icon Konec špíně! 5. Bře. 2010 v 18.54

Ubohé…doporučuju, aby správci těchto stránek zrušili tuto diskuzní sekci, protože tohle by mohlo pokračovat donekonečna a vrhá to v očích ostatních lidí špatné světlo na naši obec.:( Hrozně mě mrzí, že se ostýchám napsat svoje jméno, ale jsem pouze mladý občan naší obce a proto myslím, že bude lépe zůstat anonymní. Věřím, že mluvím za většinu našich obyvatel, když říkám, že tohle je hnus a hrozně smutný a směšný způsob konfrontace. Pokud tuto sekci zrušíte, tak to bude vadit maximálně lidem, co píšou právě tyto negativní komentáře. Děkuji za případnou odpověď a především za zamyšlení nad mým názorem o uzavření této diskuze.

Collapse Icon Občan Sloupna 9. Bře. 2010 v 17.41

Odepisuji na poslední článek. Proč by se měla diskuze rušit, máme přece demokracii a každý má právo vyjádřit svuj názor na věc. Paní XXL a Pan ze Sloupna mají potřebu se vyjádřit a jistě mají v něčem pravdu. Přece zastupitelé obce mají reprezentovat obec co nejlépe a určitě nemají být arogantní k nározům občanů, ale mají být nápomocni k věcem věřejným. Na podzim jsou volby a zastupitelé mají v obci také opozici, která je sleduje.

Collapse Icon Konec špíně! II. 11. Bře. 2010 v 21.45

Děkuji za odpověď na můj dotaz “Občanu Sloupna”. Ano…určitě je správné vyjádřit svůj názor s tím naprosto souhlasím. Některé články jsou určitě zajímavé a ne zcela bezpředmětné(jako je tomu u Pana ze Sloupna). Pak zde máme druhý pohled na věc a to jsou bezpředmětné a urážlivé články jako v případě Jardy Jágra na pana Říčana. Nebo pomlouvání současného zastupitelstva v souvislosti jejich výletu při nemoci bývalého starosty pana Rosůlka(Nevím, kde je pravda, ale pevně věřím, že se jedná pouze o drby v souvislosti s tímto článkem a víc se k tomu nechci vyjadřovat). Bohužel vybral jsem pouhou malou hrst v příkladu takových článku, které začínají naneštěstí převažovat nad dotazy, nad kterými bysme se měli zamyslet a přihlédnout k nim v případě podzimních voleb. Když se nyní podívám do diskuzní sekce na tyto stránky utkví mi v hlavě pouze fakt, že jsme se dozvěděli, že v obci nepanuje přátelská atmosféra a harmonie. Valná většina lidí z obce je spíše smutná z toho, co tady musí číst…:(Tahle špína dle mého názoru přesahuje rámec pouhých voleb. Jsem přesvědčen, že o to tady na prvním místě některým lidem vůbec nejde. Možná se jedná o demokracii, ale tohle je její ubohá forma a způsob konfrontace. Za lidi by měly hovořit činy a ne schovávání se za zbabělé anonymní pomlouvání. To mi spíš připomíná komunistické udavačství než demokracii. Nicméně děkuji za Vaši reakci.

 
 
 
Collapse Icon Sloupeňačka 28. Úno. 2010 v 11.18

Chtěla bych odpovědět panu JH na poslední příspěvek.
Po debatách s některými staršími občany mohu konstatovat, že občané tvrdí, že se vrací doba konce totality, kdy si jeden mocný člověk na úřadě dělal co chtěl, nikdo s ním nehnul, všichni se báli, protože měl kontakty na vyšších místech. Po odchodu Vendy Rosůlka se to vrací do těchto dob. Jablko nepadá daleko od stromu. Zase jeden člověk si dělá co chce, nebere v úvahu připomínky zastupitelů ani občanů. Další s ním souhlasí, protože si vzájemně odsouhlasili maximální odměny. Za co? Za to co předvádějí. Venda se musí v hrobě obracet. Ten každý den projel vesnici, s každým probral problémy a pomohl. Dnes? Jednou týdně v úředních dvou hodinách se můžete zeptat na veškeré tajnosti kolem obce. Doufám pane J.H. a ostaní, že vám to stačí.

Collapse Icon Jiří Říčan 3. Bře. 2010 v 20.46

Je smutné,že osoba která zde pomlouvá druhé a káže o morálce,nemá ani tolik slušnosti se zde podepsat.Tato jeho zbabělost ukazuje na člověka bez charakteru,který nemá se Sloupeňákem nic společného.Tyto jeho články připomínají praktiky udavačů za totalitního režimu,kteří se také schovávali za druhé.Nejsem sice ze Sloupna,ale nemám důvod se nepodepsat.Sloupnu zdar!!!

Collapse Icon Sloupeňačka 26. Bře. 2010 v 18.58

Jiří Říčane, je hezké, že ses podepsal a máš svůj názor na věc. Musíš si ale uvědomit,že se zastáváš skupiny lidí a kamarádů, kteří jsou kritizováni za to, jak zneužívají své moci v obci hlavně pro sebe. Snad si o tom podiskutujete u piva, ne?. Vždyť s nima na pivo chodíš. Jirko, snad si měl být raději potichu. Ahoj Bezcharakterní sloupeňák.

 
 
 
Collapse Icon j.h. 15. Úno. 2010 v 20.18

Vážení,ještě před několika lety,to jsme byli ještě v pracovním procesu a zdraví nám sloužilo ,jsme se chodili k vám bavit.Hlavně a bohužel už jen vzpomínáme na krásné taneční zábavy pořádané pod širým nebem.Nebyli jsme sami dříve narození,kteří se protáčeli po antuce.Vždy jsme měli pocit a vy jste nás vaším chováním přesvědčovali,že jste parta lidí,kterou vám může závidět každá obec v republice.Co se to najednou stalo po odchodu p.Rosůlka.Jeho odchod se dotkl mnohých,ale zkuste kopírovat jeho chování a jednání.Přece nechcete dopustit,aby bylo u vás to,co se dočítáme.Držíme vám palečky!

 
Collapse Icon Jindřich Honzík 14. Úno. 2010 v 14.53

Přeji Vám dobrý den a krásný rok, Sloupeňáci! Nejsem sice občan Vaší obce (chaloupku mám ve Skřivanech), ale pravidelně se potkávám s Vašimi seniory na akcích skřivanského Klubu a hlavně - léta jsem byl “zaměstnancem” Obce, neboť Vašek Rosůlek mě a moji kameru zapřáhl, kdykoliv se u Vás něco šustlo…
Pak přišla ta smutná zpráva, s kterou jsem se hodně těžce vyrovnával, protože ztráta činorodých a dobrých lidí bývá obzvlášť bolestná…
Tím spíš jsem zklamán některými řádky, které čtu v této diskusi. Ve Sloupně jsem měl vždycky pocit, že si všechno umíte říct z očí do očí, protože jste vlastně taková docela malá parta (a při řadě akcí jsem poznal, že parta dobrá), která nemá zapotřebí si něco vyřizovat přes internet, navíc anonymně. On sice tu a tam přišel “plivanec bez podpisu” i Vaškovi, ale co se rozpoutalo po jeho odchodu mě zarazilo.
Novému vedení obce jste nedali ani vteřinu, aby prokázalo, co umí, a hned jste se do něj pustili, někteří navíc zle a vulgárně…
Nechci se Vám motat do života, ale máte zapotřebí kazit sobě a ostatním atmosféru, která byla vždycky ve Sloupně příjemná? Máte-li připomínky (a kdo je nemá?), tak si to vyříkejte - uleví se vám a třeba se hned dovíte, jak je to doopravdy…
A když zjistíte, že nové vedení opravdu nestojí za nic a na vaše slova nedá, máte přece v rukách velký trumf: volby, kde můžete nejen volit, ale i kandidovat a dělat to pak lépe.
Hlavně se snažte být na sebe slušní a ti “jenom” anonymní - podepisujte se. Nebo Obec zřídila v zámku mučírnu, kde vás bude trestat za názory, a zavedla trest smrti oběšením na zvoničce? Ne? Tak čeho se, proboha, bojíte?
Zdraví Vás příznivec Sloupna a Sloupeňáků
Jindřich Honzík
P.S. Pokud o to budete stát, budu Vám samozřejmě dění v obci dokumentovat i nadále. Vašek Rosůlek už nestihl oběhnout zájemce o DVD z čarodějnic 2009 - pokud byste ho chtěli, nahlašte to třeba v krámě u paní Hlaváčkové nebo mi napište na e-mail: honzik@okvision.cz

Collapse Icon Láďa 24. Kvě. 2010 v 15.37

Jsem rád pane Honzík, že jsem vás viděl na čarodějnicích i letos a prý ste zas udělal hezké DVD. Bál jsem se že vás někteří diskutéři odradili. Láďa a spol.

 
 
Collapse Icon Pan ze Sloupna 8. Úno. 2010 v 21.21

Vážený pane starosto a spoluobčené,

Za nesprávné informace se omlouvat nebudu, nefér nejsou, protože jsou podloženy zákony a zápisy ty jsou jasné a pravomocné. Dokládat nic nemusíte, každý koho to bude zajímat si to dohledá a přečte. O zatížení a nezatížení rozpočtu obce jasně hovoří čísla. Pokud jste můj článek dobře četl příklad odměny nebyl uváděn u starosty kde chápu, že nejde pouze o náplň hmotné práce, ale i zodpovědnost! Uvedl jsem příklad místostarosty, který by mohl řešit za uvedenou mzdu i práci správce obecního majetku a to za 1mzdu-1člověk a ne za 2mzdy- 2lidi. O tom celý dlouhý článek byl a je. Jak jste sám uvedl na podzim uvidíme, zda Sloupno kráčí vpřed nebo vzad. Děkuji Vám za odpověď

 
Collapse Icon Karel Půš ml. 8. Úno. 2010 v 17.17

Pane ze Sloupna,
neomlouvejte se za anonym, pro někoho je to neomluvitelné, jiný zas tento způsob komunikace považuje za běžný, nechme posouzení každému podle vlastní úvahy. Pokud Vám ovšem blaho obce leží na srdci tak, jak se snažíte ventilovat v diskusi, určitě si zjistíte správné údaje a omluvíte se za nefér argumenty, které jste uvedl.
Znovu veřejně prohlašuji (a na rozdíl od Vás jsem schopen i doložit), že současné náklady na zastupitele včetně zaměstnanců jsou (a věřím že i nadále budou) stejné nebo o něco málo nižší v porovnání se stavem dosavadním.
Již jsem jednou uvedl, že diskusi o přesných číslech a činnosti zastupitelů nepovedu po internetu a navíc s anonymem, ale stále platí, že každému občanu Sloupna jsou taková data dostupná. Na rozdíl od Vás zastávám názor, že svou prací pro obec si stanovené odměny zaslouží, ale rád si vyslechnu jiné, korektními údaji podložené hodnocení.
Jsem však přesvědčen, že ve skutečnosti nevedete polemiku o nákladech na správu obce, protože pod ní se lze klidně podepsat, ale Vy za kritiku schováváte vlastní zášť vůči konkrétním osobám, zřejmě mě, nebo Láďovi, Pepovi, nevím. Každý soudný člověk totiž určitě pochopí, že když stejné (i nižší) peníze rozdělím mezi víc lidí, tak rozpočet víc nezatížím, naopak, velmi pravděpodobně získám stejnou, ba i možná nějakou tu odvedenou práci navíc.
Vás ale odvedená práce nezajímá, protože byste jinak nepsal o tom, že celou náplní starosty jsou dvě úřední hodiny týdně za 1.800,- Kč, nezkresloval rozpočet, neporovnával chybně hrubou odměnu s průměrnou mzdou apod. Určitě byste se zajímal, jakou agendu je obec povinna vést, kdo za co nese odpovědnost, jaký majetek a jakým nákladem obec spravuje, které investice a do čeho chystá.
Na takovou diskusi ovšem netřeba anonymu, protože většina Sloupeňáků ji vede přímo, ať už se mnou, s jinými zastupiteli nebo mezi sebou, mnohdy tvrdě, ale vždy fér.
A na hodnocení, které kroky jsou správné a které nikoli, je určitě čas. Nejpozději nám to sečtete při podzimních volbách, protože pak to tady vezmete do ruky Vy a jistě za ten správný konec. Ale to už nebudete anonymní. Budu se těšit.

 
Collapse Icon Pan ze Sloupna 8. Úno. 2010 v 14.17

Vážení spoluobčané,

omlouvám se, že ke zveřejnění tohoto příspěvku jsem musel přistoupit pro mnohé nepopulární formou, a to anonymně. Věřím, že většina rozumných pochopí proč. Dal jsem si tu práci a prošel zákony, konkrétně tento: NV č.37/2003 Sb., na základě, kterého byly dne 12.11.2009 na veřejném zasedání zastupitelstva v bodě 7 odsouhlaseny odměny starosty a místostarosty v plné výši. POZOR, dle zákona není podmínkou, aby byla odměna v maximální výši, na spoustě obcí je i minimální, protože to rozpočet obce neumožní. Z toho vyplývá: starosta obce Sloupno mzda 16 035Kč+náhrady, místostarosta 14 413Kč+náhrady, zastupitelé průměrně 1200Kč. Pro obec s rozpočtem 3 400 000Kč je zátěž na odměny zastupitelů 379 776= 11,1% rozpočtu obce. Nezávidím jim jejich práci, ale v čem spočívá, co pro nás občany za ty peníze dělají. Občan při průměrné mzdě 143Kč/h musí na mzdu např. pana místostarosty pracovat 100h měsíčně = 12,5 pracovních dní. Pokud je na úřadě pouze v úředních dnech tedy 4x měsíčně 2h., má na hodinu 1 801Kč. To je hodně. Lze zveřejnit náplň práce našich zastupitelů co pro nás záslužného za svou odměnu, mnohdy vysokou, v posledním volebním období udělali.

Dále navážu, vše by se dalo pochopit pokud by vykonávali p.starosta a místostarosta v rámci své mzdy práce údržbářské, kontrolní a pomocné, což bylo vždy v naší obci zvykem. Pokud by měl někdo výhrady, předchozí p.starosta byl uvolněný, schváleno 28.5.09, jeho mzda byla 33 209Kč (nevím jestli je přesné dochází k úpravám odměn a toto je poslední verze) a místostarosta měl mzdu sníženou na minimum cca 5 000kč. Pan Rosůlek si svou mzdu zasloužil pro obec pracoval ve dne v noci. Pokud sečtu mzdu starosty a místostarosty novou a původní rozdíl je max. 7 761 Kč měsíčně.

Závěr: Protože aktuálně v náplni své práce ani starosta ani místostarosta nemají výkon údržby a zprávy obce formou fyzické práce zvolili si, asi osobně, (návrh nebyl odsouhlasen na zastupitelstvu 10.12.09 - 4pro a 4proti) správce obecního majetku. Vzhledem k tomu, že jde o plnohodnotné pracovní místo, je superhrubá mzda p.Kofránka Josefa ml. min. 18 000Kč (tj. cca 11 000Kč “čistého”). Z toho vyplívá navýšení mzdové zátěže pro obec 18 000Kč mzda údržbáře- 7 761Kč úspora proti původnímu stavu starosta, místostarosta = navýšení mzdové zátěže o 122 868Kč ročně. Věřím, že můj podmět povede k zamyšlení. U nás v obci neplatí já na bráchu brácha na mě. Děkuji za vyjádření zastupitelů a případnou obhajobu jejich pozic a hlavně ODMĚN. S navýšením o cca 122 868Kč jako občan nesouhlasím.

 
Collapse Icon Martin Půš 5. Úno. 2010 v 22.33

Nepřijde vám poněkud směšné, že tu na zastupitele hází špínu lidé, kteří nemají odvahu se ani podepsat.

 
Collapse Icon Vaše XXL ze SLoupna 5. Úno. 2010 v 14.54

Tak se přeci jenom potvrdilo, jak se dělíte o funkce a o peníze. Heslo ty a mě a pak já tobě funguje. Ty mně zařídíš abych byl starostou a já ti dám funkci. Všichni s tím souhlaste, když ne, tak nás je dost. Za to co děláte máte peněz hodně. Ato se ještě ozvou trefené husy na ochranu. Obci opravdu vládne pěkná parta. Musím to napsat přez diskuzi, protože bych se to bála říct na schůzi. Jsou to jen přednášky jak se všechno dělá dobře a podle práva. Přesto vám děkuju za odpověď. Zjišťujeme taky, že ve Sloupně DEMENTŮ přibývá. Ještě, že těch čestných co to myslí s obcí dobře zůstává hodně.

 
Collapse Icon Vobořil Zdeněk 3. Úno. 2010 v 11.25

Když tak pročítám tuto diskuzi, tak se mě ani nechce věřit, že někteří diskutující jsou občany této obce. Myslel jsem, že všechny “sousedy” znám a že všichni jsou vesměs slušní lidé. Asi jsem se mýlil. Pod pseudonymem jen plivou špínu. Asi se nedokáží slušně zeptat, když něco nevědí nebo něčemu nerozumí. Pokud ale vědí jak na to a jak by se to mělo správně v obci dělat, tak si myslím, že by zastupitelstvo jejich nabídnutou pomoc neodmítlo.
A co se týče správce obce, myslím si, že je potřeba, aby byl takovýto “údržbář” celodenně v obci k dispozici. Nebo si myslíte, že náplní práce zastupitelů je po jejich zaměstnání odhrnovat sníh, opravit sekačku, opravit tašku na střeše, dát těsnění na kohoutek, zprovoznit neodtékající odpad ….. Je další možnost. Zajistit si na tyto práce dodavatele. Myslíte, že to vyjde levněji?

 
Collapse Icon Petr Mojžíš ml. 25. Led. 2010 v 19.52

Tak si tak pročítám diskuzi a myslím,že je veliká chyba,že můžou do diskuze příspivat nepřihlášení uživatelé zcela anonymně.Myslím,že kdyby se musel každý přihlásit třeba kódem,který byl poslán na email,tak by diskuze vypadala o dost smysluplněji.Myslím že kritici jmen K.K a z.z atd. jso klidně dobrými kamarády se starostou a ostatními a tuto diskuzi využijí jen k tomu,aby vyslovili svůj vlastní názor.Jinak co se VKZ týče,byl bych klidně pro jeho znovuotevření,přeci jen co jsme to za vesnici,bez hospůdky.Navíc i sál by jistě našel hodně brzy své uplatnění!!

 
Collapse Icon Občan Sloupna 25. Led. 2010 v 10.07

Dobrý den,

Vážím si poděkování obce za úklid před mím domem. Udělám to vždy rád i přes planost nových zákonů o obcích. Věřím, že vytvořím prostor obci aby mohla spravovat ostatní majetek.
Obracím se na obec Sloupno pokud není vyhlášen kalamitní stav v obci o řádnou údržbu 5km komunikací v obci. Ať si zastupitelé sednou do auta, na kol a projedou obec. Pokud neprošli školou smyku přeji hodně úspěchů a šťastný návrat. Obec je zřejmě dobře pojištěna pro tento účel.

Collapse Icon Lukáč Petr 25. Led. 2010 v 14.55

Dobrý den,

vzhledem k momentálním extrémním zimním podmínkám se zvažovala nejvýhodnější alternativa ošetření namrzlých vozovek v obci. Po dnešní dohodě by měla údržbu vozovek za poplatek provést SÚS Nový Bydžov sypačem.

 
 
Collapse Icon K.K. 24. Led. 2010 v 11.07

Rekce na příspěvek ze dne 22.12.09. Počítejte s tím,že zvažovali koho zvolit na místo starosty.Předem si to kamarádi bývalého starosty dohodli.Teď se ledy prolomí.Do dnešního dne nebylo možné s VKZ nic udělat.Teď teprve uvidíte,jak to půjde,ale v neprospěch vsi.Na této kauze bude p.starosta pracovat tak,že Půš st.a ostatní spoluvlastníci z toho vypadnou s čistou kůží, a prospěch nebude mít obec ani bývalá majitelka.Jen Půšovi.

 
Collapse Icon z.z. 24. Led. 2010 v 10.45

asi je ve vesnici vic deementů.Co jste si zvolili kamarádi,to máte.Do budoucna může být starosta Kofránek ml.je to pochodující inteligence.Tak co? Nastoupí 1.2.nebo až 1.3.

Collapse Icon Jiří Říčan 25. Led. 2010 v 21.41

Vážený z.z,jestliže chcete někoho urážet,neschovávejte se za nějakou zkratku.Myslím,že každý má větší inteligenci než ten,kdo se bojí podepsat vlastním jménem.Sloupnu ZDAR!!

 
 
Collapse Icon J.H.ml 20. Led. 2010 v 9.25

Milí Sloupeňáci..
..co takhle na chvíli zanechat kritiky a dát menší prostor a čas na realizaci nového starosty ve své funkci..každý jsme se učili jezdit na kole - nikdo to neuměl hned, přičemž někdo se učí rychleji..čas ukáže..
Mimochodem, moc chválím autory sloupenského kalendáře a všechny ty, kteří se o něj zasadili - skvělý počin!!
Příjemný den všem..

 
Collapse Icon Karel Půš ml. 18. Led. 2010 v 15.03

Vážení Sloupeňáci,
již jsem se nechtěl v této diskusi tématem správce zabývat, ale děkuji Janě Podané, že předložila logickou a přehlednou úvahu nad problémem, bohužel však vycházející ze zcela nesprávných následujících předpokladů, které pro lepší přehled očísluji:
1. Nejde o správu obce, ale jejího majetku ve smyslu jeho údržby a oprav, přičemž majetkem se rozumí cca 5km cest, 8km chodníků, 40.000,- m2 travnatých ploch, školka, úřad, hřbitov, zámek, hasičská zbrojnice, sportovní areál, dětské hřiště, obecní skládka, strojní a technické vybavení atd. Kdybychom to vše měli v jednom domě či spíše na jednom dvoře, jmenoval by se příslušný pracovník domovník, nebo třeba správcová.
2. Není náplní takového pracovníka činnost administrativní, řídící nebo kontrolní, ale v prvé řadě výkon práce vlastníma rukama, proto musí umět např. řídit traktor, opravovat techniku, svářet, drobně zedničit, instalateřit, zkrátka drobné řemeslné práce všeho druhu.
3. Neděje se nic podezřelého s odchodem bývalého starosty, celý postup totiž souvisí s provedenou změnou uvolněné funkce starosty na funkci neuvolněnou. Právě Vašek totiž v rámci své činnosti řídil a kontroloval práci VPP a řadu dalších prací prováděl osobně, a to mimo rámec výkonu funkce starosty. Proto také byla funkce starosty uvolněná, i když ani v současné době, kdy přibývá další a další administrativa, samotné “starostování” plný úvazek nevyžaduje.
4. Není pravdou, že by VPP nebyli podrobeni kritice z řad občanů i zastupitelů a stejně tak není pravdou, že bychom tento způsob prací zcela zavrhli. Kritikou VPP nešetřil ani Vašek a vždy zdůrazňoval, že bez trvalé kontroly je pracovní úsilí většiny z nich mizivé. Je také pravdou, že pro řadu odbornějších prací, které stále více potřebujeme, je využití VPP problematické, ne-li nemožné.
5. Není pravdou, že zamýšlený systém řízení obce a provádění potřebných prací zatíží rozpočet obce více než způsob dosavadní, přes zvýšení ceny práce budou náklady stejné a za určitých příznivých okolností i nižší, a to při zvětšeném objemu i druhu práce. Ušetříme rovněž na nakupovaných službách a dostaneme se k pracím, které jsme z důvodu jejich nákladnosti i odborné náročnosti odkládali.
Pokud pak započteme i ony “dotace” které pochází rovněž z veřejných rozpočtů (tedy “z našich daní”), je z hlediska efektivity práce VPP zdaleka nejdražší.
6. Není rovněž pravdou, že by došlo k utajení “veřejnosti” zasedání zastupitelstva, pozvánka byla identická z předchozími a paní účetní ji i včas vyvěsila, stejně jako bylo oznámení zveřejněno na www stránkách obce.
7. Nejsou tajné odměny členů zastupitelstva, jsou vždy schváleny na zasedání zastupitelstva (tedy veřejném) a já osobně kdykoliv zodpovím libovolné dotazy k hospodaření obce, nicméně ne formou internetové diskuse.
Závěrem podotýkám, že se jedná o můj osobní názor, který, jak věřím, bude po důkladném zvážení podpořen i obecním zastupitelstvem a dosáhneme-li kýženého efektu, i kladně přijat většinou Sloupeňáků.

 
Collapse Icon Jana Poddaná st. 17. Led. 2010 v 17.44

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé obce Sloupna,

Reaguji tímto na inzerát o výběrovém řízení na pozici správce naší obce. Dle mého názoru je tato pozice nadbytečná a s ohledem na nepříznivou celosvětovou finanční situaci nevhodná. Ačkoliv jsem neměla možnost být seznámena s náplní pracovní činnosti správce obce, domnívám se, že tato bude spočívat zejména v dohledu a koordinaci ÚP pracovníků= pracovníků vybraných z řad uchazečů o zaměstnání evidovaných na úřadu práce. Je-li tomu skutečně tak, musím zdůraznit fakt, že po celou dobu působení veřejně prospěšných pracovníků v obci, byl dohled nad nimi vykonáván řádně a kvalifikovaně některým ze členů zastupitelstva obce. Nad zřízením nové pracovní pozice se začalo uvažovat až po změně na místě starosty. Je opravdu nutné zatížit tímto rozpočet naší malé obce? Je sice právem zastupitelstva a starosty rozhodovat o řízení obce, ale považuji za více než vhodné informovat občany o zamýšlených závažných změnách na zasedání zastupitelstva.
Vím, že dle zákona je zasedání zastupitelstva obce veřejné a není třeba jeho veřejnost více deklarovat. Nicméně většině občanů není tento fakt znám. Doposud byli zvyklí, že na úřední desce bylo vyhlášeno konání „Veřejného zasedání zastupitelstva“. Občanům tak bylo jasné, že se jedná o „setkání členů zastupitelstva“, kterého se mohou účastnit rovněž oni. V prosincovém oznámení o konání zasedání zastupitelstva však přídomek „veřejné“ chyběl. Nadto za bývalých starostů byli občané obecním rozhlasem rovněž o konání zasedání informováni.

Je až neuvěřitelné, jak rychle a hbitě na úřadu práce byla vyvěšena nabídka na pozici správce naší obce. Nabízí se otázka PROČ? Vše vytváří dojem, že se v obci něco podezřelého děje s odchodem bývalého starosty. Za funkce p.Rosůlka nebylo z vašich řad na tyto pracovníky slyšet kritiky. Proč tak dobře fungující činnost nemůže pokračovat i nadále? Mzdové náklady na tyto pracovníky obce byly z větší části kryty dotacemi na zřízení pracovního místa. Výdaje na ně tak byly nízké. Nebojte se to nám občanům oznámit. Mnozí z nás uvítají zprůhlednění a hospodaření s finančními prostředky. Uvědomte si, že hospodaříte s penězi získanými většinou ze státního rozpočtu, do kterého přispíváme i my výdělečně činní občané. Funkce člena zastupitelstva obnáší výkon činnosti prospěšné pro obec. Finanční odměna za tuto funkci by především neměla být vaší hlavní motivací. Mám za to, že je slušné vaše odměny zveřejnit rovněž nám občanům. Uvědomte si, že jsme obec s malým počtem obyvatel a víme o sobě vzájemně mnohé. Jednejte s námi čestně a korektně!
S pozdravem Poddaná Jana st.

 
Collapse Icon OMG 16. Led. 2010 v 20.18

pardon , ale asi u vas v obci zijou dva dementi , porad otravujou takze pomlcte

 
Collapse Icon Ilona Tauchmanová 31. Pro. 2009 v 17.16

Vážení spoluobčané,
začíná mi Sloupno připadat jako Kocourkov. Už děti v mateřské škole se učí chápat význam slov slušnost, úcta a pokora.Přijďte se prosím vážení pisatelé někdy do školky podívat a zahrát si s námi nějakou tu hru, abyste pochopili význam. Už Karel Čapek kdysi řekl: cituji ” že největšími kritiky jsou ti, kteří sami nic nedokázali….”. Přeji všem slušným lidem ve Sloupně do toho nového roku hodně zdraví a hlavně slušnosti. Ilona Tauchmanová

 
Collapse Icon Karel Půš ml. 30. Pro. 2009 v 14.48

Původně jsem byl rozhodnut anonymní příspěvky přehlížet, ale na paní “neznámou” a “XXL” musím reagovat. Od zavedení diskuse na těchto stránkách se objevila řada anonymních příspěvků, které leckdy nešetřily tvrdou kritikou na adresu zastupitelů obce. Přestože anonymitu nepovažuji za správnou volbu, dokážu pochopit, že dotyčný nemá z osobních důvodů dost odvahy se podepsat, ale na druhé straně alespoň vyjádří svůj vlastní názor na věc. Zneužít ale internetovou diskusi k plivání špíny a roznášení nepodložených a nepravdivých drbů ve stylu “šuškalo se po vesnici” a jako záminku si vzít tak citlivou soukromou záležitost, je důkazem velmi nehezkého charakteru pisatelů obou příspěvků. Věřím, že si každý čtenář udělá obrázek sám (mimochodem - kamarádi byli na horách až 28.října 2009).

 
Collapse Icon Neznámá 29. Pro. 2009 v 21.48

Tak to s vámi souhlasím,taky jsem to slyšela a je to hnus!!!Měla by se celá parta co byla na horách stydět a sáhnout si do svědomí.Byl to dobrý člověk a tohle si opravdu nezasloužil,jen onemocněl a už si všichni šuškali a plánovali kdo bude starosta!!Fuj,styďte se!!A to si říkáte kamarádi???

 
Collapse Icon Vaše XXL ze SLoupna 29. Pro. 2009 v 15.34

K některým diskuzním příspěvkům chci uvést jen to, že bývalý starosta ještě nezavřel na věky oči a už se šuškalo po vesnici, jak se kamarádi dohadují na horách a u piva, jak si rozdělí funkce a peníze. Je to smutné a to je v tom většina obecních zastupitelů podpořila. Měli by se všichni stydět.

 
Collapse Icon Slávek Štefan 26. Pro. 2009 v 20.14

Vážení zastupitelé,
s překvapením jsem si přečetl v zápise o “rekonstrukci vozovky” v ulici Slepá. p.č. 622/1, ale nikde jsem se nedočetl o roky slibovaném zbudování alespoň nějaké vozovky v také “slepé” ulici p.č. 114/1, kde se několik let brodíme v blátě a popílku (navezeném se souhlasem orgánů obce!). Část vozovky této uličky jsem si vlastním nákladem a úsilím před pár lety uvedl do velice slušného stavu (stačilo dvě tatry recyklátu a zbytek teplé obalovačky na finišeru kamaráda), ale po rozbagrování obcí pro přípojky dalších sítí (smutné otázka je , proč se nepoložily všechny na začátku naráz..)je ulice dodnes v žalostném stavu, bláto i popílek stříká po dešti na všechny strany, a to i přes několikrát opakovaný příslib jejího definitivního dodělání… V čem je tedy problém, když finance na opravu jiných, a určitě ne tak hrozných ulic jsou???
S pozdravem
Slávek Štefan

 
Collapse Icon Vaše čtenářky 22. Pro. 2009 v 15.37

Vážení Sloupeňáci.

Píšete v diskuzi své názory, přání a kritiku.
Věřte tomu, že většina zastupitelů - hasičů a jejich kamarádů zvažovala koho postavit do čela obce. Jistě si všichni uvědomili, že tím koho zvolí novým starostou dosáhnou toho, že jako společník VKZ zajistí to, aby se obci vrátilo všechno co ještě nebylo vráceno za 20 let a dále, že bude doplaceno co ještě dluží bývalým majitelům za hospodu.
Je to přece představitel práva a čestnosti. Dále jistě zajistí doplacení dluhu hasičům také starý 20 let.

 
Collapse Icon obyvatel obce Sloupno 22. Pro. 2009 v 11.47

Dobrý den. Chtel bych se zeptat kdy se na tyto stánky unístí fotografie z návštěvy Mikuláše a čertů?
děkuji za odpověd

Collapse Icon Lukáč Petr 22. Pro. 2009 v 23.33

Dobrý den,
fotky není problém umístit, ptal jsem se pana starosty zda nejsou nějaké k dispozici a přislíbil, že se zeptá. Obracím se na případné fotografy o fotky rád umístím. Díky za podmět.

 
 
Collapse Icon Sloupeňák 17. Pro. 2009 v 17.03

Vážení zastupitelé, tak jsem se dočetl ze zápisu, který jste zveřejnili na stránkách, že nechcete správce obce(člověk na práci). Rád bych věděl, kde byli myšlenkami zastupitelé, kteří hlasovali proti nebo se zdrželi. To jste opravdu tak naivní, že nevíte kolik práce dokáží udělat 4 pracovníci z Ú.P. Pokud je bývalí Pan starosta nehlídal a nepracoval s nimi, tak nebyli schopni skoro nic udělat. Prý za to nic nedělání dostávali od obce peníze. Na veřejných schůzích stále hlásáte co je potřeba udělat práce a co ještě vylepšit. První krok k tomu však nejste schopni udělat.
Zamyslete se nad sebou a dobře to zvzažte. Vdyť jde přece o krásu a blaho obce Sloupno.

 
Collapse Icon Přítel 14. Pro. 2009 v 17.04

Kamaráde, tvoje tipování je na 99,9% (100%) přesné.

 
Collapse Icon Karel Půš ml. 2. Pro. 2009 v 18.11

Vážený občane ze Sloupna,
nejbližší příležitost dovědět se o věci fakta máte ve čtvrtek v úředních hodinách starosty. Přijďte, představte se jako autor příspěvku, jsem připraven tento záměr diskutovat. Pokud chcete a máte odvahu prezentovat své názory veřejně, nikoli však anonymně, dne 10.12.2009 se koná veřejné zasedání zastupitelstva obce Sloupno. Přesto za Váš anonymní názor děkuji, snad rozpoutá tolik potřebnou diskusi o věcech obecních.

Collapse Icon kamrád 10. Pro. 2009 v 14.21

Přátelé tak bych tipoval že Správcem bude Pepa Kofránek. Přidejte se k tipování.

Collapse Icon občan ze Sloupna 10. Pro. 2009 v 16.44

No tak hurá. Prosím o vypsání konkursu na ponocného,obecního stážníka,zahradníka……Co budou dělat ti pracovníci z pracovního úřadu? :-)

 
 
 
Collapse Icon občan ze Sloupna 2. Pro. 2009 v 13.17

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé. Jistě víte kolik má obec Sloupno obyvatel. Jistě jako zákonodárci znáte rozpočet obce v příjmové části. Kdyby jste nevěděli tak jste to vystavili na stránkách. Proč kromně dobře placeného staosty, místostarosty, účetní potřebuje naše obec SPRÁVCE MAJETKU OBCE!!!!! Kde ste to viděli, čtu i vaše zápisi ze zastupitelstva to o tom ani nehlasujete!!! Neprojednáváte nezavání to trochu Kocourkovem?? K čemu tam ste??

 
Collapse Icon xxx 13. Lis. 2009 v 13.44

Chtěl bych touto cestou poblahopřát panu Karlovi Půšovi ml. k jeho včerejšímu zvolení do funkce starosty naší obce. Pevně věřím a je mým přáním, aby navázal na práci jeho předchůdců p.Rosůlka a p.Novotného… Bude mi potěšením pokud pod jeho vedením bude naše obec jenom a jenom vzkvétat. Držím mu palce a ještě jednou gratuluji.

Slovo starosta pochází z výrazu starati . U starých Slovanů byli starostové správci společného majetku. Přeji co nejméně starostí a věřím, že je náš společný obecní majetek v těch nejlepších rukou. Volili jsme mi všichni hrdí Sloupeňáci.

 
Collapse Icon Radka Formanová 15. Říj. 2009 v 14.01

Dobrý den všem sloupeňákům.Dne 12.10.2009 v ranních hodinách zemřel po těžké nemoci pan starosta této obce.Do poslední chvíle ikdyž mu bylo hodně špatně pracoval,byl to člověk který za vesnici dýchal,byl dobrým starostou a vesnickým Tatou.Zasloužil se o to jak vesnice vypadá,měl ji moc rád a všechny lidi kolem sebe.Bude nám všem moc chybět!!Jak občanům tak své rodině!!Měli jsme ho moc rádi!Poslední rozloučení bude 16.10.2009 v 10hod.v obřadní místnosti v Novém Bydžově.Přijdte se s ním rozloučit-zasloužil si to!!

 
Collapse Icon Jarda H. ml. 7. Kvě. 2009 v 14.28

Chtěl bych poděkovat obci, že přispívá na vývoj mládežnických(3 žákovské kategorie) a dalších kategorií ve fotbalovém klubu Slavoj Skřivany..působí zde mnoho malých sloupenských nadějí a klub má svou tradici..ti dříve rození “sloupeňáci” a další mohou najít na tomto odkaze historické fotografie sahající až do 60.let..

odkaz - http://www.slavojskrivany.estranky.cz/

 
Collapse Icon Rosůlek Václav - starosta 2. Kvě. 2009 v 19.29

V nejbližší době se žádná válečná akce v obci Sloupno nepřipravuje.

 
Collapse Icon Libor Truksa 3. Dub. 2009 v 21.43

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat, zda se nechystá zase nějaká “válečná” akce na sloupenském statku? Poslední dvě byly good.

 
Collapse Icon Vena 9. Bře. 2009 v 21.11

Dobrý den.
Trochu jsem se podivil, když jsem shlédnul video z Mikuláše 2008 a u videa je napsáno, že to pořádalo Občanské sdružení Pocidliní a Obec Sloupno. No nevím, nevím, ale co se týče organizování této akce i vlastního zajištění, tak by bylo přesné uvést, že tuto akci pořádala Obec Sloupno a SDH Sloupno. Není dobré chlubit se cizím peřím. Děkuji a přeji krásný den všem, zvláště Sloupeňákům. Vena

Collapse Icon Lukáč Petr 19. Bře. 2009 v 17.27

Dobrý den

za mylnou informaci se omlouvám, videa zakládal správce webu. Neměl přesné informace o pořadateli. Děkuji tímto místním hasičům za pomoc při přádání akce.Oprava byla provedena obratem.

 
 
Collapse Icon Východočeská hasičská liga 29. Led. 2009 v 15.25

Dobrý den
Rád bych se zeptal,proč když je u vás v obci tak populární hasičina,že se vaši muži a ženy neúčastní východočeské hasičské ligy?Myslím že by to nebylo na škodu se takových soutěží účastnit.

 
Collapse Icon obecní úřad 16. Pro. 2008 v 3.17

@sloupno: z extremu do extremu :-)

 
Collapse Icon J.L. Sloupno 31. Říj. 2008 v 8.57

V loňském roce nebyli zástupci obce schopni vyvěsit o státních svátcích vlajky. Dnes visí
vlajky i mimo svátek. Visí i vlajka obecní jde o symboly , které by se měly brát se vší vážností. Jde i o hodnoty pokud dojde ke krádeži. Děkuji za odpověď a nápravu

 
Collapse Icon Miloš 16. Zář. 2008 v 13.35

Zdravím všechny Sloupeňáky.
Pro všechny, kteří se nezůčastnili soutěže hasičů, tak bych chtěl upozornit na video. Zde je vidět jak družstvo seniorů urputně bojovalo. Stačí tento odkaz zkopírovat.
http://www.youtube.com/watch?v=03-T7-49cGg

 
Collapse Icon Kofranek Josef - starosta SDH 9. Srp. 2008 v 13.14

fotografie se určitě přidávat budou,ale je jich takové množství, že se vše musí nejdříve zpracovat a následně umístit do fotogalerie
kromě fotofrafií dětí zde přibudou i snímky našich družstev žen i mužů

 
Collapse Icon přítel(kyně) sdh sloupno 8. Srp. 2008 v 20.10

chtěl(a) bych se zeptat jesli se budou přidávat fotky do fotogalerie na těchto stránkách

děkuji za odpověď

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 20. Čer. 2008 v 22.13

Ahoj Petře.
Sloupno zdraví Slup.Právě jsem přečetl stránky obce Slup.
Jsou také zajimavé a pěkně uspořádané.Určitě se zastav.

 
Collapse Icon Petr 20. Čer. 2008 v 15.24

Dobrý den, zdravím tam k vám do Sloupna, máte hezké stránky. A nejen to. Myslim si že s naší obcí Slup (Jižní Morava, u Znojma) máte mnoho společného. Někdy se kvám určitě vydám na výlet.
S pozdravem Petr

PS: http://www.slup.cz

 
Collapse Icon Mládež 9. Čer. 2008 v 12.04

Chtel bych se vyjadrit ke clanku o multifunkcnim obecnim dome. Uplne jsem nepochopil zamer a uplatneni teto stavby, ale predpokadam, ze se v nem stejne nenajde prostor pro klubovnu mistni mladeze. Ono za pet let uz by nam to stejne k nicemu nepomohlo…^^

 
Collapse Icon Lucie 6. Čer. 2008 v 5.38

Hezky pozdrav do Sloupna z Detroitu, nerada se micham do diskuze, ale bohuzel k ni nic vecneho asi nepridam. Naopak bych se rada na neco sama zeptala. Nedavno jsem dostala do ruky rodopis moji rodiny a podle vseho, nez jsem skoncila v Detroitu, zili moji predkove Pavelkove minimalne od roku 1630 ve Sloupnu, a to nekolik stoleti. Je to docela zajimave cteni, mimochodem vetsinou se zivili remenarstvim. Vetsinou se v kazde obci najde nadsenec, ktery se mistni historii zabyva a mohl by mi pomoci najit vic informaci. Alespon doufam, ze za sebou za 300 let zivota tolika generaci v jedne obci nejake stopy zanechali. diky za zpravu, Lucie roz. Pavelkova

 
Collapse Icon M.R. 26. Kvě. 2008 v 17.29

Milá paní MXL,vidím že se asi musíte nudit když sledujete co celý den dělá pan starosta,když říkáte že se celý den prohání na traktoru,jen tak by na něm asi nejezdil a nezařizoval si svoje osobní věci,dělá pro obec si myslím dost a dost.Vaše pomluvy nejsou na místě,je vidět,že ho asi moc v lásce nemáte,ale to jste asi jediná v obci.Můžete si zkusit dělat práci starosty a uvidíte sama co to obnáší,vy jak vidím vidíte jen ty peníze co si vydělá ale já bych za to nedělala.Myslím že byste se měla nad sebou zamyslet a potom někoho pomlouvat!Nemáte ani tu odvahu se pod to co jste napsala podepsat!

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 25. Kvě. 2008 v 22.30

Vážená paní MXL
Vaše nenávist na moji osobu je zřejmě veliká,když Vám ležím tolik v žaludku.Znalost náplně práce starosty je u Vás nulová a vidíte jen peníze.Asi by bylo opravdu lepší kdybych seděl v kanceláři a nestaral se o vzhled obce. To se ale nestane.Na to zas nemám žaludek já.Jsem rád,že psaním anonymu na tyto stránky si tak trochu ulevíte,když nemáte odvahu přijít na zasedání.A ona to ta budoucnost opravdu jednou ukáže.

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 4. Kvě. 2008 v 21.06

Vážená mládeži.
Doufám,že nebudem do nekonečna řešit tyto věci pomoci těchto
stránek a dopisovat si.Jsem Vám kdyko-li k dispozici k ústní
debatě.

 
Collapse Icon Sloupneská mládež 4. Kvě. 2008 v 20.12

Hlasit termin na dobu, kdy nebude vhodne pocasi si s prateli poklabosit venku? To mi prijde trochu kratkozrake. Navic si myslim, ze nas znate a vite, ze nejsme parta “podivuhodnych existenci” jako tomu je napr. v sousednich Skrivanech ( kde mimochodem obec mladezi nechala cely tenisovy areal ). Tak proto se tedy ptam, proc by nebylo mozne i zde zridit mladezi klubovnu. Snazili jsme se obec obtezovat co nejmene, ale situace kdy si obcas chceme alespon propujcit zminovanou mistnost a vzdy je to problem, nas donutila to resit.

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 4. Kvě. 2008 v 17.55

Ahoj mládeži.
Místnost pro hasičskou mládež,která je zřízena na místním zámku v přízemí měla původně sloužit jako klubovna i pro ostatní mládež,ale bohužel se to moc nezamlouvalo některým z řad vašich rodičů.Na veřejném zasedání jsme o celé věci diskutovali i s některými rodiči a bylo dohodnuto o místnosti kde se scházejí místní důchodci.Bohužel se to opět nezamlouvá ,,některým” důchodcům,a proto vznikají tyto tahanice.Termín oznamte včas a tyto prostory můžete používat.

 
Collapse Icon Sloupneská mládež 4. Kvě. 2008 v 10.58

Dobrý den všem,
v první řadě bych chtěl pochválit velice pěkně zpracovaný web obce.

Dale uz prosim omluvte absenci diakritiky.

S prateli chodivame hrat fotbal, basebal, ci si “jen tak poklabosit” na mistni palouk. Jednou za cas usporadame vicedeni turnaj v hrani pocitacovych her( vzdy priblizne 8-10 sloupenaku ). Ve Sloupne jsme tedy hledali vhodny prostor pro tuto akci. Nakonec se jako nejlepsi moznost ukazala “konferecni mistnost” senioru, ktera stoji na pozemku za OÚ. Seniori tuto mistnost vyuzivaji 1x tydne, ale da se rict, ze pokazde kdyz je slusne poprosime, zda by bylo mozne si ji pujcit, tak nastava problem. Babicky nas posilaji za panem starostou a pan starosta zase za nimi. Jsou z toho zbytecne tahanice, pricemz nikdy jsme tam nezpusobili zadnou skodu.Mistnost vracime vzdy ve stavu, v jakem jsme ji dostali ( tj. uklizenou ).

Na verejnem zasedani se pry uskutecnilo i hlasovani na toto tema. Pry nebyl problem mladezi tuto mistnost propujcovat. Bohuzel - sliby, chyby. Tahanice pri kazdem pujcovani pokracuji dal.

Proto se tedy ptam, zda by nebylo mozne zridit nejakou klubovnu i pro mistni mladez, kdyz uz ji maji napr. i mladi hasici? Pocitac je pro dnesni mladez nepostradatelny, ale chapu, ze pro zejmena starsi generaci je to nepochopitelny zdroj zabavy. Dle meho nazoru, je lepsi s prateli hrat hry, nez ( jako mnoho nasich vrstevniku ) vysedavat po hospodach atd.

To je snad vse, co jsem chtel rict. Predem dekuji za odpoved jmenem sloupenske mladeze.

 
Collapse Icon M X L 30. Dub. 2008 v 18.59

Dostalo se nám odpovědi na to co mělo být tajné. Už se o tom ve Sloupně však šuskalo. Paní Švandová však neuvádí ze kterých obcí si vzali příklad. Ráda bych to věděla. Stále si děláte co chcete, jako likvidace hájku na návsi. Mohli byste se stydět. Chováte se jako vrchnost a ne jako zástupci obyvatel obce.

 
Collapse Icon M X L 20. Dub. 2008 v 11.21

Poslední dobou pozorujeme, že obecní úřad má již dva úředníky. Je to sen nebo pravda. Ráda bych věděla pravdu od vážených zastupitelů, jak to vlastně je.

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 8. Bře. 2008 v 12.42

V pátek 7.3.08 jsem se zůčastnil turnaje v minikopané na místním palouku.Jsem rád,že se v této tradici pokračuje,neboť několik roků se tento turnaj nekonal.Celé organizace a příprav se ujala naše sloupenská mláděž.Turnaj měl dobrou úroveň,za což jim patří můj dík.Doufám,že tato celá akce obnoví sloupneskou tradici.Máte naší plnou podporu.Ještě jendou děkuji pořadatelům:Martinu Kofránkovi a Patricku Kundrtovi.

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 27. Úno. 2008 v 10.06

Vážený “PP”
Palouk oplocovat nebudeme. V současné době řešíme situaci jak soustředit všechny sportovní aktivity na sportovní areál za mateřskou školou.
Fotbal bude možno hrát jak na areálu za budovou, kde je dostatek místa, tak za sportovním areálem v prostoru návsi na dráze pro hasičské sporty, kde máme v plánu umístit několik laviček a odpočinkovou plochu s informativní tabulí cyklostezky, která vede přes naši obec.
Požádali jsme o dotace na nákup přenosných branek, sítí a míčů.
Dále bude na sportovním areálu umístěna skluzavka, houpačky a přelezky pro menší děti.
Pokud tato informace nestačí, rád podám osobně přesnější informace.

 
Collapse Icon !..:::PP@-Pu:P::..! 24. Úno. 2008 v 17.10

Dobrý den…
Mám otázku ohledně plouku…
Nešlo by palouk nejak oploti,protože kdy si chceme jit kopat tak jsou všude ,,hovna”. Děkuji za odpověď…

 
Collapse Icon ...XXX... 27. Led. 2008 v 15.50

Chtěla bych reagovat na to jak pan starosta dělá tak moc pro obec.To se jen tak někde nevidí,pořádá různé akce,stará se o to aby obec vypadala tak jak vypadá(tak dobře),pomáhá občanům vyřešit jejich problémy,má toho myslím na starosti dost a dost.Myslím,že někdy neví kde mu hlava stojí.Jen mě mrzí,že někteří občané této obce to nedokážou ocenit,na akce vůbec nedorazí a je na nich více lidí z jiných vesnic.Aby jste si nemysleli tohle všechno nedělá sám ale jsou mu k dispozici členové SDH.Myslím si,že od té doby co dělá starostu jeho největší zálibou je starost o obec.Chtěla bych mu popřát aby byl stále takový jaký je.Takového starostu jako má obec Sloupno by měla mít každá obec.

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 3. Pro. 2007 v 17.10

Vážený Petře Tacmene Little.
Až budeš příště psát na internetové stránky tak se nauč
pořádně !češtinu!!!!Děláš ostudu Všem mladým sloupeňákům,
nebo si to po sobě pořádně přečti.
Jseš špatný tiskový mluvčí.

 
Collapse Icon petr tacmen,,little´´ 28. Lis. 2007 v 21.36

dobry den;-)chtel bych se zeptat jak to dopadlo stou ,,seniorskou ´´misnosti???nbo se zminovanou misnosti na Sloupnenskem zamku…bylo by to pro sloupenskou mlades ..tzn i pro me…znamena to ze mluvim za vsechny mlady sloupenaky!!

dik za odpoved…ahoj petr,,tacmen´´

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 20. Říj. 2007 v 18.41

VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ
V diskuzních příspěvcích na stánkách naší obce je většina dotazů na stavební parceli v obci.Dovolte mi,abych uvedl věci na pravou míru ať nedochází ke zkresleným informacím,,JEDNA PANÍ POVÍDALA”.
Získat pozemky po bývalém statku je v současné době věc neprůbojná a není třeba o ní dále psát ani diskutovat.Jsou nadále majetkem církve.Zastupitelstvo přistoupilo k dalšímu řešení výstavby rodinných domů na návsi.Toto umožňuje územní plán obce,který je v současné době platný do vydání nového.
Zastupitelstvo na svém jednání dne 31.5.2007 souhlasilo a nechalo vypracovat polohové výškové zaměření pozemku na návsi pro výstavbu rodinných domů včetně zaměření všech inženýrských sítí a parku.Zadalo firmě GEpp s.r.o,která toto provedla a dodala v měsíci srpnu.
Dne 23.8.2007 vydalo záměr s výstavbou osmi domků.Přesné zaměření a zakreslení bylo zveřejněno v obecním spravodaji a dodáno do každého domu aby proběhla informovanost občanů.
Dále byl vypracován návrh regulačních podmínek pro všechny budoucí stavebníky v daném území.
Dne 6.9.2007 na veřejném zasedání zastupitelstva přišla větší část občanů,která nesouhlasí s výstavbou domů v části parku ale i návse a předali mi petici proti výstavbě.Dne 18.9.2007 zastupitelstvo projednávalo další řešení výstavby s tím ,že větší část parku bude ponechána a zvažovala i možnost referenda občanů obce,kteří se mohou k dané situaci vyjádřit.Celá situace ohledně výstavby je v řešení s tím,že referendum je věc složitá a zdlouhavá.Konečné řešení ohledně stavebních pozemků bude projednáno na veřejném zasedání dne 22.listopadu 2007 od 19:00h.Zveme tímto všechny občany,kteří se chtějí k dané věci vyjádřit.

 
Collapse Icon Ondřej Novotný 18. Říj. 2007 v 10.29

Dobrý den

Mám na obecní úřad dotaz.Jsem potenciální zájemce o výstavbu ve vaší obci.Bohužel nevím zda to myslíte s prodejem pozemků vážně.Termín uzávěrky byl do konce září snad 2007.Co se bude dít dál?Je již rozhodnuto?Mohu si ještě požádat?Budete opravdu něco prodávat?
Jako obec máte povinnost pokud vyhlásíte záměr s nějakým termínem dále informouat širokou veřejnost o dalším prúběhu Vašeho záměru.Čekám na brzkou odpověď.
Každá obec jak pozoruji okolí Nového Bydžova má zájem o nové občany.Nebo u Vás jste změnili názor poněkud zpátečnické.
Pozemky v obci Sloupno v centru obce jsou pro mne jedny z nejzajímavějších proto se na Vás touto cestou obracím.

Ondřej Novotný
Hlušice

 
Collapse Icon Kateřina Mládková 7. Zář. 2007 v 21.00

Vážený pane starosto,na vlastní oči jsem se přesvědčila,že jste opravdu člověk na svém místě.Takže vás velice obdivuji za to,co všechno od Sloupenských občanů musíte poslouchat a snášet.Každý má právo na svůj vlastní názor,ale někteří,jako např.Přítel obce,mě na těchto stránkách moc pobavili.Bohužel nikomu se nezavděčíte.od toho jsou veřejná zasedání zastupitestva aby lidé řekli svůj názor a na něčem solidním se domluvili a také se dozvěděli přesné informace o dané diskutované věci.Bohužel si tam chodí vybít jen svoji zlost,hádají se tam jeden přes druhého a nenechají nikoho domluvit.Takže občané zamyslete se nad svým jednáním!
Pane starosto,přeji vám mnoho spokojených spoluobčanů a pevné nervy ve vaší náročné práci.

 
Collapse Icon Alena Hrdinová, roz. Sadovská 22. Srp. 2007 v 10.52

Uvítala bych na vašich stránkách celkový pohled na obec. Nabízená pohlednice obsahuje jen zámek a nějaké krajinky a nejde zvětšit. Momentálně si nemohu udělat výlet k vám.

 
Collapse Icon Petr 5. Srp. 2007 v 14.45

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli jsou ve Sloupně na prodej nějaké pozemky na stavbu RD, popř kde tyto informace zjistím. Např kdy budou na prodej pozemky po zlikvidovaném starém statku? Díky

 
Collapse Icon Miloš Jedlička - Matoušovi 24. Čvc. 2007 v 10.25

Zdravím Sloupeňáky.
Jako “lufťák” občas zavítám na tyto stránky. Za těch pár let co jezdíme do Sloupna jsem poznal, že obec postupně jen kvete. Kdo navštíví akce pořádané v obci okamžitě pochopí, že vše organizují hasiči. Proč jim tedy jejich práci neulechčit a nepořídit jim nové auto. Vždyť nikdo nevíme kdy to budeme potřebovat.
Chtěl bych moc poděkovat za umístění kontejnerů na tříděný odpad.
A na závěr poznámka ke kanalizaci. Vzhledem k tomu, že se pracovně zabývám inženýrskou činností převážně pro obce, tak vím co kanalizace finančně obnáší. Proto chápu konání předtavenstva z pohledu zadlužení obce. Vždyť případné získání dotace z eurofondu obnáší spoluúčast vlastních finančních zdrojů.
Máte moji plnou podporu.

 
Collapse Icon Jana Poddaná ml. 5. Čvc. 2007 v 14.22

Vřelé díky za kontejnery! Je to skvělý nápad a pevně věřím, že se všichni sloupenští spoluobčané naučí odpad třídit a po obci se po nocích nebude valit zápach pálících se plastů.

Ještě jeden technický dotaz. Platí zítřejší otevření zámku, popř. v kolik hodin?

Děkuji

 
Collapse Icon jirka Lacko 7. Čer. 2007 v 10.12
 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 4. Čer. 2007 v 8.37

Vážení spoluobčané.
Děkuji Všem spoluobčanům,kteří reagovali na příspěvek přítel obce.Myslím si že další diskuze jsou zcela zbytečné.Jsou mnohem důležitější věci,které se musí řešit.
Vsoučasné době bude uzavřena smlouva na odpady a umístění kotejnerů-plast-papír-sklo.
Řešíme nebezpečný odpad.
Další dotace na zámek.
Výstavbu kanalizace tak abychom nezadlužili obec na několik let.
Výstavbu rodinných domů na části návse. Další demolice budovve statku.

 
Collapse Icon M.K.ze Sloupna 3. Čer. 2007 v 21.03

Dobrý den.
Nejsem žádný spisovatel.Nezlobte se,že se taky nepodepišu.
Sleduju dění v obci a po dlouhé době jsem se zase podíval na naše velmi pěkné internetové stránky.Článek přítel obce mě také urazil.Tohle nemůže napsat přítel obce.Jakým právem si nazval starostu nevzdělancem.Plně se ztotožnuji s příspěvkem podepsaným J.B.Myslím si,že starosta se o obec stará.Rozhlédni se kolem.Všude čisto,upraveno,zeleň,hřbitov,školka,areál atd.Jak by dopadl zámek-jako statek.Když se začal zámek opravovat všichni věděli,že to nebude jednoduché.Mohl bych psát dál,ale není to potřeba jeho práce je vidět.Že se otíráš o hasiče to nebudu komentovat.Je to organizace,která pracuje.Povodně 2006.Já osobně mu peníze nezávidím.Je to zodpovědnost a nikdy se nezavděčí Všem.Jedině starosta může posoudit práci ostatnch zastupitelů za co berou peníze.Podle mě je funkce místostarosty zbytečná a také mě zajímá náplň práce pana Hlaváčka za ty peníze.Zůčastnil jsem se voleb.Kandidátů na tuto funkci bylo víc.Měl by sám zvážit setrvání ve funkci,ale i tuto možnost musí posoudit zastupitelé.Přeju starostovi ať se daří a hodně pevný nervi.Nepřátele budeš mít vždycky.S tím se musíš smířit.

 
Collapse Icon Zdeněk Vobořil 30. Kvě. 2007 v 15.20

Příspěvek “Přítele obce” není snad ani příspěvek, neboť vyjadřuje pouze osobní zášť a plivání síry. Chybí zde také slib přítele obce v čem a jak pomůže problémy řešit.
Z nekterých příspěvků je patrné, že některým občanům “leží v žaludku” hasičské auto. Měli by si ale uvědomit, že když obec koupí hasičům vozidlo, není to to samé, jako když si rybáři koupí pro sebe rybník. To auto si nepořídili hasiči pro sebe jako hračku, ale především pro Vás.

 
Collapse Icon J.B ze Sloupna 30. Kvě. 2007 v 15.19

Vážení spoluobčané a účastníci diskuze

Rád navštěvuji tuto část Sloupenských stránek.Je zde spousta informací,ale i podmětů k pobavení.Sleduji z pozice občana Sloupna dění v obci.Rád bych se touto cestou zastal  starosty obce V.Rosůlka.
1.bod zámek nezámek proběhla anketa na podmět OÚ účast mizivá vyjádření spoluobčanu slabé.Druhý návštěvní den kde se mohl každý občan seznámit se stavem zámku a dát opět řešení využití účast místních mizivá?PROČ?Co pro toto může starosta udělat více. 2.Kanalizace,každá veřejná schůze se vede v tomto duch stačí opět větší účast ze strany sloupenských.Co může udělat více starosta,který brání nesmyslné zadlužení obce.
3.Mateřská škola určitě fasáda není první ani poslední akcí.Takže na okna se určitě také jednou dostane a jak se líbí spoluobčnům např.prolézačky.Pokud mě zrak nemátl viděl jsem na této akci pracovat p.Žižku a pomáhal starosta
4.Hasičské auto.Sbor dobrovolných hasičů je nedílnou součástí naší obce do nedávna jediná organizace která se starala o akce v obci.Auto je zajisté což jistě posoudili odborníci pro bezpečí a prevenci v obci nezbytné.
Informace čerpu z veřejných schůzí uvítal bych možnost zveřejňování prostřednictvím webových stránek což je povinností obce.
Rád bych položil spoluobčanům otázku volili pouze starostu a nebo zastupitelstvo?Lze zveřejnit náplň práce místostarosty p.Hlaváčka a ostatních členů zastupitelstva.Jsou tyto pozice finančně ohodnocené případně jakou částkou?Prosím o odpověď.

 
Collapse Icon Rosůlek Václav-starosta 29. Kvě. 2007 v 20.19

Nemohu nereagovat na diskuzní příspěvek přítele obce ze dne 28. května 2007.
Příteli obce, proč nemáte odvahu se podepsat? Vzdělaný a inteligentní občan se podepíše! Je vidět, že Vaše informovanost o zámku, o kanalizaci a nových stavebních parcelách, které jsou v rozpracovanosti na návsi je nulová. Nevím, kde berete milné informace o potřebné vyměně oken na budově mateřské školy, které nejsou v takovém havarijním stavu, aby muselo dojít k jejich výměně.
Sbor dobrovolných hasičů, který Vám leží v žaludku se stará o veškeré kulturní dění v naší obci. Reprezentuje obec při hasičských soutěžích s vynikajícími výsledky a mimo jiné vlastní titul mistra světa v dálkové dopravě vody na vzdálenost 47km. Kdo z nás dvou je krátkozraký. Doufám, že hasiče nebudete nikdy potřebovat. Když jste tak vzdělaný, průbojný a chcete vidět dopředu, co jste udělal pro obec! Máte možnost se podílet na jejím rozvoji. Podle Vašeho diskuzního příspěvku z Vás ale srší zloba, nenávist a nespokojenost. Toto je pouze můj osobní názor.

 
Collapse Icon PŘÍTEL OBCE 28. Kvě. 2007 v 22.32

Dobrý den,
občané ze Sloupna.
Víte jaký je hlavní problém naší vesničky?
Proč máme zámek nezámek? (bez života)
Nové silnice nesilnice. (bez kanalizace)
Novou fasádu na školce. (místo potřebných oken)
Parcely neparcely. (neschopnost)
Proč investice do staršího hasičského auta za 400 000 kč (určitě bude také korodováno - snad hračka pro hasiče?)….Raději tyto peníze investujte do klubovny pro děti, kde budou mít společenskou místnost plus internet….
Už Vás dále nebudu napínat. Hlavní problém je nevzdělanost, neprůbojnost, krátkozrakost, zpatečnictví Václava Rosůlka.

 
Collapse Icon Maňa 22. Kvě. 2007 v 21.02

Dobrý den…ve Sloupně je málo sportovních zařízení.A to na palouku,terén taky neni v dobrém stavu. A proto bychom chtěli aspoň vybudovat kousek betonového placu a umístit tam basketbalový koš(na sportovním areálu je místa dost nebo vedle palouku).Hrajeme fotbal a stolní tenis,ale zahrát si i basketbal by bylo super.Děkuju za odpověd

 
Collapse Icon Rosulek Václav - starosta 12. Kvě. 2007 v 16.36

Dobrý den.
Dne 8. května 2007 jsem se osobně účastnil po celou dobu dne otevřených dveří na zámku v naší obci. Velká účast mě skutečně překvapila, i když jsem postráda početnější návštěvnost z řad sloupenských spoluobčanů. Odborný výklad o historii nejen sloupenského zámku, ale i naší obce, který přednášel pan Pavel Draštik a Ing. Jana Švandová zaujal mnoho návštěvníků, za což bych jim chtěl poděkovat. Další akce “Den otevřených dveří” se na místním zámku uskuteční dne 6. července 2007. Akce bude spojena s výstavou historických fotografií a předmětů týkajících se naší obce a nejblížšího okolí.
Žádám touto cestou spoluobčany, kteří by mohli zapůjčit dokumenty a předměty pro tuto výstavu.
Dále budou na zámku vystaveny poháry ze soutěží místního Sboru dobrovolných hasičů Sloupno, výstava obrazů pana Vantury ze Skřivan a jiné zajímavosti.
Chtěl bych Vás touto cestou pozvat na tuto akci.
Starosta obce.

 
Collapse Icon Zdenka Mičáková 31. Bře. 2007 v 9.12

Zdravím naše zastupitelsvo!
Vítám tuhle možnost komunikace s Vámi. Je zde řada zajímavých příspěvků, např. pan Draštík chválí osvětlení obce, zvláště pak chodníků do Skřivan a Bydžova. Je to prima, má to však tu chybu, že ráno ve 4.00 hod, když jedu do práce (a ne jediná z obce), je tma, že by se dala krájet. Okolní obce v tuhle dobu již svítí. Nešlo by to nějak vyřešit?
Zástavba návse se mi taky zrovna nezamlouvá. A ten zámek? Polyká miliony a výsledek bych zhodnotila větou: Na vrch huj, ve spod fuj. Vždyť už teď tam zatéká a pěkná žluť fasády se vytrácí. Léta běží, využití žádné.

 
Collapse Icon Draštík P. 29. Bře. 2007 v 19.37

Příjemný den všem čtenářům.
Čekal jsem na první příspěvky o čem se bude psát, co se bude kritizovat. Je zřejmé, že v této diskusi se bude kritizovat možná i chválit. Když budu hledat negativa, chyby a nedostatky ve Sloupně určitě jich najdu tisíce a zcela jistě jedny oči neuvidí všechny zápory. Jistě nemálo podmětů ke kritice bych našel i v obci, která vyhrála soutěž „VESNICE ROKU“.
A co bych měl chválit??? To co se líbí jednomu , nemusí se líbit druhému a naopak. Tak místo chvály a kritiky jen několik bodů k zamyšlení:
1. Která vesnice v širokém okolí se může pochlubit osvětlenými chodníky do sousedních obcí.
2. Kolik znáte malých obcí, které vlastní zachovalý zámek a v podstatě ho může využívat jak chce.
3. Nejsou stavební parcely? Ale přitom se za posledních 15 let několik domů postavilo, zkolaudovalo a další jsou rozestavěné. To znamená, že kdo ve Sloupně stavět chtěl místo si našel a koupil. Jistě budou i další stavební parcely na nevyužité návsi nebo na soukromích zahradách.
4. Inženýrské sítě (plynovod, vodovod, elektrické rozvody) jsou v obci rozvedené v dostatečné kapacitě, kromě splaškové kanalizace, která jistě v dohledné době taky bude.
5. Co se týče délky chodníků tak si myslím, že v přepočtu na obyvatele překoná obec Sloupno i některá velkoměsta. Je však otázka v jaké jsou kvalitě.
6. Potřebují hasiči nové auto? Možná ano, možná ne, to „ANO“ by si měli odůvodnit nebo to měl posoudit odborník. V případě, že se jedné skupině obyvatel koupí auto, mělo by s v dalším rozpočtovém období pomatovat i na další skupiny obyvatel a například stejnou částku dát v dalším roce na činnost spolku důchodců, o rok později dětem hřiště atd.
7. Asi jeden z vážných problémů v obci bude třídění a sběr odpadů ať těch nebezpečných i třeba zcela neškodných - biologických.
Námětů k diskusi by bylo mnoho, ale nejde napsat vše najednou.

 
Collapse Icon Rosulek Václav - starosta 26. Bře. 2007 v 22.09

Vážená Sloupeňačko.
Děkujeme za upozornění v ceníku úhrad je hrubka ostraněna Pravá Sloupeňačka přijde jednou za dva měsíce na veřejné zasedání zastupitelstva,kde problematika statku byla již několikráte předmětem diskuse.Statek je majetkem církve a není možné v současné době odkoupit ani směnit za jiné pozemky.To bychom už dávno vyřešili.Parčík na návsi bude z větší části ponechán.

 
Collapse Icon Sloupeňačka 26. Bře. 2007 v 16.06

Stránky obce jsou zpracované pěkně, jen v Ceníku úhrad v sekci Poplatek za psy máte hrubku. Opravdu si myslíte, že je vhodné rozparcelovat náves? Zamyslete se nad tím, jak pak bude náves vypadat (vlastně nijak, protože zanikne). Není škoda zlikvidovat ten pěkně vzrostlý parčík? Nebylo by lepší vykoupit pozemky “statku”?

 
Collapse Icon občan Sloupenský 17. Bře. 2007 v 9.02

Dobrý den

Měl bych dotaz Sloupno bude kupovat hasičské auto proč?kolik bude stát?kdo to zaplatí?Děkuji za odpověď.

 
Collapse Icon Martin Půš 16. Bře. 2007 v 7.39

Naše třída se přihlásila do soutěže o nejlepší kampaň na téma třídění odpadu,ale sloupeňští občané odpad třídit nemohou,protože tu nejsou žádné kontejney,myslím si že ve sloupně by kontejnery být měly.
Co s tím chcete udělat?

 
Collapse Icon Půš Karel 16. Bře. 2007 v 6.41

Stránky zvýšily svoji úroveň obdivuhodným způsobem, třeba to bude motivovat Sloupeňáky k většímu zájmu o dění v obci, podle účasti na veřejných zasedáních zastupitelstva to zatím nevypadá.

 
Collapse Icon Petr M. 10. Bře. 2007 v 13.54

Pěkně zpracované stránky,jsem rád,že se o to někdo začal zajímat.

 
Collapse Icon Lukáč Petr 8. Bře. 2007 v 16.11

Jak se Vám líbí stránky

 

NOVY PRISPEVEK